Włoszki odprawione z kwitkiem

Szczypiornistki MKS Perła Lublin bez problemów uporały się w półfinale turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzów z Jomi Salerno. Mistrzynie Polski wygrały z Włoszkami różnicą aż 11 goli.

Jedynie początek sobotniego meczu, rozgrywanego w hali Globus był wyrównany. Obie drużyny szły niemal cios za cios i wynik oscylował wokół remisu. Od momentu, gdy podopieczne trenera Roberta Lisa objęły prowadzenie na 7:6, zaczęła się rysować ich przewaga. Z każdą kolejną minutą lublinianki coraz bardziej łapały swój właściwy rytm i szybko odskoczyły Włoszkom. Do przerwy MKS Perła wygrywał już różnicą ośmiu trafień.

W drugiej połowie dominacja lubelskiej drużyny nie podlegała żadnym dyskusjom. Mistrzynie Polski kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, a po 60. minutach mogły się cieszyć z przekonującego zwycięstwa.

W finale kwalifikacji do Ligi Mistrzów lublinianki w niedzielny wieczór zmierzyły się z faworyzowanym niemieckim SG BBM Bietigheim, który dzień wcześniej stoczył ciężki bój z hiszpańską Super Amara Bera Bera (33:27).

Spotkanie: MKS Perła – SG BBM Bietigheim zakończyło się już po zamknięciu tego wydania. Obszerną relację zamieszczamy na naszej stronie internetowej www.nowytdzien.pl