Wojciech Cejrowski w ChDK

Chełmski Dom Kultury zaprasza na pełne emocji i wrażeń spotkanie z Wojciechem Cejrowskim.

Podczas występu pisarz, autor filmów „Boso przez świat”, antropolog kultury, a przede wszystkim podróżnik, opowie o swoich wyprawach w najdziksze zakamarki naszej planety. Jego występ w amerykańskim stylu – stand-up comedy zobaczymy 3 listopada o godz. 19. Bilety w cenie 65 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.
UWAGA! Dla naszych Czytelników mamy podwójną wejściówkę na stand-up Wojciecha Cejrowskiego w ChDK. Wyniki losowania podamy 31 października.

Krzysztof Napiórkowski – alternatywna scena Chadeku

13 listopada o godz. 19 czeka nas kolejna odsłona najnowszego projektu Chełmskiego Domu Kultury „Alternatywna scena”. Tym razem na scenie zobaczymy Krzysztofa Napiórkowskiego. Artysta zdobył kilkanaście nagród na największych festiwalach twórczości studenckiej, m.in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie i Poetyckiej Dolinie w Warszawie. Występował i nagrywał z formacją „Po godzinach”, „Śrubki” oraz z artystami takimi jak m.in. Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz i Grzegorz Turnau. Napiórkowski swobodnie sięga po różne stylistyki, których wspólnym mianownikiem są wyważone, bogate kompozycje, a także pełne dystansu do świata, poetyckie teksty piosenek. Bilety na jego koncert w cenie 30 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Koncert Zespołu Mazowsze: Kalejdoskop Barw Polski

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego (PZLPiT „Mazowsze”), jeden z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego, wystąpi 10 listopada o godz. 19 w ChDK. Podczas koncertu zobaczyć będzie można najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu, usłyszeć najbardziej popularne piosenki oraz podziwiać przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski. W wirze kolorów pojawią się więc tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne. Bilety w cenie 100 i 120 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Repertuar Kina Zorza

24 października: godz. 14 – Bociany 2D dubbing, godz. 16 – Bociany 3D dubbing, godz. 18 – Zaćma, godz. 20.30 – Wołyń
25 października: godz. 14 – Bociany 3D dubbing, godz. 16 – Bociany 2D dubbing, godz. 18 – Wołyń, godz. 21 – Zaćma, godz. 18 – Destrukcja, godz. 20 – Miles Davis i ja
26 października: godz. 14 – Bociany 2D dubbing, godz. 16 – Bociany 3D dubbing, godz. 18 – Zaćma, godz. 20.30 – Wołyń
27 października: godz. 14 – Bociany 3D dubbing, godz. 16 – Bociany 2D dubbing, godz. 18 – Wołyń, godz. 21 – Zaćma
28 października: godz. 14 – Bociany 2D dubbing, godz. 16 – Bociany 3D dubbing, godz. 18 – Osobliwy Dom Pani Peregrine 2D dubbing, godz. 20.30 – Dziewczyna z pociągu
29 października: godz. 12 – Bociany 3D dubbing, godz. 14 – Bociany 2D dubbing, godz. 16 – Osobliwy Dom Pani Peregrine 2D dubbing, godz. 18.30 – Dziewczyna z pociągu, godz. 21 – Kontrola absolutna
30 października: godz. 12 – Bociany 2D dubbing, godz. 14 – Osobliwy Dom Pani Peregrine 2D dubbing, godz. 16 – Bociany 3D dubbing, godz. 18.30 – Kontrola absolutna, godz. 21 – Dziewczyna z pociągu

Repertuar kina ChDK

24 października: godz. 18 – Miles Davis i ja, godz. 20 – Destrukcja
25 października: godz. 18 – Destrukcja, godz. 20 – Miles Davis i ja
26 października: godz. 18 – Miles Davis i ja , godz. 20 – Destrukcja
27 października: godz. 18 – Destrukcja, godz. 20 – Miles Davis i ja

Wichry namiętności w Klubie Dobrego Filmu ChBP

Klub Dobrego Filmu ChBP już po raz ostatni zaprasza na spotkanie z cyklu „Wichry namiętnoośći”. – W najbliższą środę o godz. 19 w sali widowiskowej ChBP, przy ul. Partyzantów 40, pokażemy miłość silniejszą od śmierci w filmie z Meg Ryan i Nicolasem Cage’m w rolach głównych – zapowiadają organizatorzy. Wstęp wolny!

Grażyna Łobaszewska i Chadek Big Band – Zaduszki Jazzowe

Tegoroczne Zaduszki Jazzowe, które wystartują 29 października o godz. 18, zapowiadają się naprawdę niesamowicie. Gościem Chełmskiego Domu Kultury będzie Grażyna Łobaszewska, jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek i kompozytorek. Na scenie będzie jej towarzyszył Chadek Big Band pod dyrekcją Zbigniewa Jakubka, zespół złożony z muzyków zaprzyjaźnionych z ChDK. W programie koncertu znajdą się największe przeboje artystki oraz standardy jazzowe. – Po koncercie zapraszamy na tradycyjne jam session do kawiarni artystycznej DeCaffencja – mówią organizatorzy.

Bilety zarówno na koncert w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kutlury (40 zł), a także na koncert w DeCaffencji (50 zł) do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl. Rezerwacja stolików na jam session pod nr tel. 82 563 00 81.
Uwaga! Podajemy wyniki naszego konkursu. Podwójne wejściówki na koncert „Zaduszki Jazzowe: Grażyna Łobaszewska i Chadek Big Band” w sali widowiskowej ChDK otrzymują: Marek Pasikowski, Zdzisław Merski i Przemysław Ignaciuk. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do redakcji po odbiór biletów!

Żegluj na Festiwal!

30 października o godz. 17 odbędzie się kolejna edycja Chełmskiego Festiwalu Szantowego. Tym razem na scenie Chełmskiego Domu Kultury będziemy gościć Romana Roczenia. Ten niewidomy artysta zdobył już serca wielu żeglarzy i żeglarek. To człowiek przełamujący stereotypy, należący niewątpliwie do czołówki polskich muzyków szantowych. Na scenie wystąpi także zespół Atlantyda, złożony z muzyków pochodzących z różnych stron Polski: Gdyni, Warszawy, Sanoka i Chełma (Remigiusz Kaliszkowski). Repertuar muzyczny stanowią tradycyjne utwory i współczesne piosenki morskie i żeglarskie autorstwa założyciela zespołu Sławomira Klupsia. „Marco Polo”, „Żegluj”, „Pacyfik”, „Stara latarnia”, „Pożegnalny ton”… to tylko część żeglarskich hitów jego autorstwa, które znane są wszystkim żeglarzom.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w ChDK lub poprzez stronę internetową www.chdk.chelm.pl lub w dniu koncertu w cenie 30 zł.
Uwaga! Przedstawiamy wyniki naszego konkursu. Podwójną wejściówkę na Chełmski Festiwal Szantowy w ChDK wygrywają: Grzegorz Grzywaczewski, Monika Makarewicz i Krystyna Sawicka. Gratulujemy zwycięzcom! Bilety do odbioru w kasie ChDK przed koncertem.

Ania Dąbrowska ponownie w Chełmie

W niedzielę, 6 listopada, o godz. 19 na deskach Chełmskiego Domu Kultury wystąpi artystka, której nie trzeba przedstawiać: Ania Dąbrowska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka. Bilety na jej koncert w cenie 60 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.