Wójt będzie miał zastępcę

Andrzej Czerwiński, który miał spory udział w wygranych przez Dariusza Ćwira wyborach samorządowych w 2014 roku, lada dzień ma zostać zastępcą wójta gminy Sawin. Na stanowisko czekał niemal dwa lata.

Andrzej Czerwiński rządził gminą Sawin przed Andrzejem Mazurem. Ten ostatni stanowisko wójta piastował przez 16 lat. Stracił je dwa lata temu, m.in. dzięki zaangażowaniu Czerwińskiego w kampanię wyborczą Dariusza Ćwira. Czerwiński na każdym kroku punktował Mazura, a jednocześnie promował Ćwira.
Wybory na wójta gminy wygrał Dariusz Ćwir i wydawało się, że zatrudnienie Andrzeja Czerwińskiego na stanowisku wicewójta to tylko kwestia czasu. On sam również był przekonany, że kilka tygodni po wyborach dostanie posadę w urzędzie. Ćwir jednak zwlekał z decyzją i wszystko wskazywało na to, że o Czerwińskim zapomniał.

Okazuje się jednak, że Andrzej Czerwiński wicewójtem zostanie. Jak nam powiedział Dariusz Ćwir, lada dzień powoła go na swojego zastępcę. – Jesteśmy po rozmowie. Ustaliliśmy warunki współpracy. Pan Czerwiński zostanie powołany na stanowisko zastępcy wójta gminy Sawin – mówi D. Ćwir.
Wójt Ćwir w ostatnich dniach sierpnia wprowadził nowy regulamin organizacyjny urzędu gminy. Zlikwidował jedno stanowisko pracy i dał wypowiedzenie urzędniczce, która zajmowała się gospodarką odpadami komunalnymi. Chodzi o siostrę przewodniczącej rady gminy Joanny Rzepeckiej, którą zatrudnił poprzedni wójt Andrzej Mazur. (ptr)