Wójt w Maratonie Kresowym

W minioną niedzielę odbyły się drugie zawody w ramach tzw. Maratonów Kresowych. Wśród 400 zawodników z Polski, Białorusi i Ukrainy nie zabrakło rowerzystów z Chełma. Po raz pierwszy na trasę maratonu wyjechał wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba.


Drugie zawody z cyklu Maratony Kresowe odbyły się w Mielniku. Trasa w porównaniu do wcześniejszych edycji została zmodyfikowana o nowe, ciekawe fragmenty. Poziom trudności podniosła również pogoda, która dostarczyła prawdziwej kwietniowej plecionki: było słońce, deszcz, grad i opady śniegu. Dokładając do tego porywisty wiatr zawodnicy na trasie mieli do czynienia z naprawdę wymagającymi warunkami. Po raz pierwszy na trasie maratonu pojawił się Wiesław Kociuba – wójt gminy Chełm. „Transfer” okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ wójt uzyskał drugi wynik w chełmskiej drużynie na dystansie półmaraton. Po występie na Kellys Maraton ogromne powody do zadowolenia mają również Wiesław Wójtowicz oraz Krzysztof Grajczyk. Pierwszy z nich po raz trzeci w tym sezonie, a drugi na Maratonach Kresowych, w swojej kategorii wiekowej znalazł się na podium, zajmując 2 miejsce. Do zwycięzcy, utytułowanego byłego kolarza zawodowego Dariusza Zakrzewskiego, stracił 35 sek. Na tym dystansie w pierwszej dziesiątce było pięciu Polaków, w tym właśnie Wójtowicz, czterech Litwinów i jeden przedstawiciel Białorusi.
Warto dodać, że dwa tygodnie wcześniej Wiesław Wójtowicz wystartował w Legionowie na „Mazovii”, gdzie zajął trzecie miejsce w swoje kategorii wiekowej i 14 w open. Krzysztof Grajczyk w Mielniku poprawił swój wynik względem Maratonu w Białymstoku i w swojej kategorii zajął również 2 miejsce (15 w open). Taki wynik Grajczyka utwierdził w przekonaniu, że w Chełmie nadal muszą być organizowane zawody na trenażerach multimedialnych, bo tam właśnie odkryto talent pana Krzysztofa.
A oto wszystkie wyniki zawodników i zawodniczek z Chełma: dystans maraton 66 kilometrów – Wiesław Wójtowicz – 2 w kategorii wiekowej i 10 w open, Krzysztof Grajczyk – 2 w kategorii wiekowej i 15 w open, Jakub Rutkowski – 7 w kategorii wiekowej i 35 w open, Patryk Wolanin – niesklasyfikowany, Monika Wójtowicz – niesklasyfikowana. Dystans półmaraton 34 km: Katarzyna Błaszczak – 4 w kategorii wiekowej i 10 w open kobiet, Łukasz Śniadówka – 26 w kategorii wiekowej i 114 w open, Łukasz Prończuk – 21 w kategorii wiekowej i 99 w open, Paweł Semeniuk – 6 w kategorii wiekowej i 33 w open, Wiesław Kociuba – 7 w kategorii wiekowej i 65 w open, Grzegorz Skoczeń – 28 w kategorii wiekowej i 144 w open, Rafał Czapka – 36 w kategorii wiekowej i 150 w open, Aleksandra Szymańska – niesklasyfikowana. (k)