Worek bramek i… słodyczy

Kibice obu zespołów nie zawiedli przynieśli mnóstwo słodyczy i maskotek

W towarzyskich derby Lublina trzecioligowy Motor pokonał 4:0 czwartoligową Lubliniankę. Nie wynik sobotniego spotkania, rozegranego na Arenie Lublin był jednak najważniejszy, ale cel jaki mu przyświecał. Każdy, kto chciał obejrzeć zmagania piłkarzy musiał przy wejściu wrzucić do kosza słodycze lub maskotki, które teraz trafią do podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2.

Kibice, którzy wybrali się w sobotnie popołudnie na Arenę Lublin bramki zobaczyli dopiero po przerwie. Worek z golami w 47. minucie, po pięknym uderzeniu rozwiązał Grzegorz Bonin.

W Halowych Mistrzostwach Trenerów o Puchar Prezesa LZPN Zespół Zamojskiego OZPN w grupie starszej oraz LZPN w grupie młodszej wygrały XI Halowe Mistrzostwa Trenerów o Puchar Prezesa LZPN z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, rozegrane w sobotę w Tomaszowie Lubelskim. Wyniki – kategoria starsza powyżej 45 lat: 1. Zamojski OZPN (król strzelców – Irek Zarczuk), 2. OZPN Biała Podlaska (najlepszy zawodnik – Piotr Madej), 3. LZPN (najlepszy bramkarz – Jacek Adrianek), 4. Chełmski OZPN kategoria młodsza 35-44 lat: 1. LZPN (król strzelców – Rafał Zawadzki, najlepszy zawodnik – Rafał Wiącek), 2. OZPN Biała Podlaska (najlepszy bramkarz – Paweł Pliszka), 3. Chełmski OZPN, 4. Zamojski OZPN

Później do siatki Lublinianki, grającej po przerwie głównie zmiennikami i juniorami trafiali Robert Majewski, Dawid Pożak oraz Irakli Meskhiia z rzutu karnego.

Motorowcy myślami są już na urlopach. W tym tygodniu przejdą jeszcze tylko badania i testy sprawnościowe. Do zajęć powrócą 7 stycznia. Trener Robert Góralczyk zaplanował aż 13 gier sparingowych.

Lublinianka trenować będzie jeszcze do połowy grudnia. Na pierwszych zajęciach w nowym roku spotka się tak, jak lokalny rywal, tuż po Święcie Trzech Króli. MAG

Do przerwy, gdy Lublinianka grała w podstawowym zestawieniu, na boisku nie było widać różnicy, że gra trzecioligowiec z zespołem IV ligi

Motor Lublin – Lublinianka 4:0 (0:0)

Motor – I połowa: Sobieszczyk – Michota, Wołos, Ranko, Słotwiński, D. Kamiński, Sz. Kamiński, zawodnik testowany 1, Bonin, Pożak, Nowak; II połowa: Olszewski – Wołos, Majewski, Cichocki, Słotwiński (61 zawodnik testowany 2), D. Kamiński (69 Pożak), Buczek, zawodnik testowany 1 (61 Gałecki), Bonin, Rybak, Meskhiia

Lublinianka: Żuber – Kowalczyk, Wszołek, Stępień, Milcz, Baran, Mulawa, Kuzioła, Bednara, Rejmak, Dzyr oraz Morenkov, Toruń, Trofimczuk, Giza, Iwańczuk, Rapa, Kośka, Drzazga, Kamiński.

Bramki: 1:0 Bonin 47, 2:0 Majewski 68, 3:0 Pożak 72, 4:0 Meskhiia 75 z karnego.

Żółta kartka dla Motoru: Wołos.