Worek medali danowców w Ippon Cup

W czeskiej Ostrawie odbyły się towarzyskie zawody taekwondo ITF dla dzieci i młodzików Ippon Cup. W szranki stanęło ponad 150 najmłodszych taekwondoków z 9 klubów Czech i Polski. Biało-czerwone barwy reprezentowała wspólna ekipa LKSW Dan Świdnik i PKSW Azja Pabianice.

Maja Besztak, zdobyła dwa złote i srebrny medal oraz wywalczyła puchar dla najlepszej zawodniczki roczników 2010-11.

Świdnicko-pabianicka polska ekipa okazała się na zawodach bezkonkurencyjna zdobywając łącznie 21 złotych, 9 srebrnych i 11 brązowych medali na 23 startujących zawodników, a co za tym idzie – po raz drugi z rzędu pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.
Wszyscy zawodnicy świdnickiego klubu zdobyli co najmniej po dwa medale (każda grupa wiekowa rywalizowała w trzech konkurencjach).

Miejsca na podium zajęli:

Kinga Matysiak – srebro w układach, brąz w walkach soft-stick
Maria Skiba – złoto w układach, srebro w walkach soft-stick
Maksymilian Szłapa – złoto w układach, srebro w walkach soft-stick
Jakub Wojciechowski – brąz w walkach soft-stick, brąz w technikach specjalnych
Maciej Dąbrowski – złoto w walkach pointfighting, srebro w układach
Maja Besztak – złoto w walkach soft-stick, złoto w kopnięciach szybkościowych, srebro w układach oraz puchar dla najlepszej zawodniczki 2010-2011
Antoni Hawrysz – złoto w soft, brąz w torze przeszkód
Jan Hawrysz – złoto w walkach soft-stick, brąz w układach.

– To nasz trzeci start na Ippon Cup i kontynuacja dobrej współpracy ze Szkołą Taekwondo ITF Karvina, którą kieruje trener Kamil Šamal – mówi trener Piotr Bernat. – Nawiązane pod koniec 2015 r. kontakty okazały się strzałem w „10”, gdyż Czesi reprezentują bardzo dobry poziom techniczny, organizują ciekawe turnieje, a na dodatek pod względem finansowym wyjazd do Ostrawy jest porównywalny z imprezami krajowymi. Dla naszych najmłodszych zawodników była to okazja do startu za granicą – często pierwszego w życiu – i rywalizacji z czeskimi rówieśnikami. Działalność LKSW Dan wspiera Gmina Miejska Świdnik oraz Powiat Świdnicki.