Wrzesień będzie pracowity dla danowców

Zawodnicy LKSW Dan Świdnik wrócili z międzyklubowego obozu w Zawoi. U stóp Babiej Góry przygotowywali się do nowego sezonu wraz z kolegami z Pabianic i Bełchatowa.


– Jak co roku obok treningów ważna była integracja i dobra zabawa – mówi główny trener LKSW Dan Piotr Bernat. – W tym roku hitem okazała się obozowa gra, przygotowana przez trenera pabianickiej Azji, Grzegorza Sokołowskiego, a oparta na motywach z „Gwiezdnych wojen”. Trener Sokołowski, wielki miłośnik gier karcianych, planszowych i escape roomów, przygotował szereg zróżnicowanych zadań na wszystkie dni obozu, które uczestnicy – pogrupowani w drużyny – wykonywali z dużym zaangażowaniem. Pod względem szkoleniowym szczególnie cenna była wizyta naszych przyjaciół z Bułgarii, Ivaylo i Borislava Radulovów, a także kontakt z innymi trenerami niż przez cały sezon – staraliśmy się, aby każdy mógł poćwiczyć pod okiem szkoleniowców z innego klubu niż własny. Nasi bułgarscy goście tradycyjnie już dali się wciągnąć w obozowe zabawy i szczerze wyrażali swój podziw dla atmosfery i programu zajęć.

Na zakończenie obozu odbył się egzamin na stopnie. Jak zwykle sprawdzian na obozie miał swój szczególny klimat – w tym roku w komisji siedziało aż pięciu egzaminatorów i nie było łatwo spełnić wymogi ich wszystkich. Sztuka ta udała się 17 kandydatom, zaś spośród zawodników LKSW Dan najwyższy stopień uzyskał Michał Markowski, który został promowany na niebiesko-czerwony pas (3.kup). Kilka osób, którym nie udało się uzyskać promocji, będzie miało szansę poprawki za dwa miesiące, w trakcie których postarają się nadrobić słabe punkty.

W ostatni weekend sierpnia reprezentant klubu Paweł Wilczopolski udał się do Węgrowa na zgrupowanie kadry narodowej kadetów w kickboxingu, gdzie był sparingpartnerem dla kolegów przygotowujących się do mistrzostw świata we włoskim Jesolo. Tym razem jednak ze względu na wysokie koszty udziału i jedynie częściowe dofinansowanie Paweł nie weźmie udziału w MŚ, koncentrując się na imprezach mniejszej rangi. Warto przypomnieć, że w tym roku nasz zawodnik stanął już na podium Pucharu Świata w kickboxingu i otwartych mistrzostw świata w taekwondo.

Wrzesień będzie również pracowity – w dniach 23-24 września grupa zawodników i trenerów Dana weźmie udział w centralnym seminarium szkoleniowym Polskiej Unii Taekwondo w Krakowie, które poprowadzi utytułowany brytyjski zawodnik Gordon Fearn VI dan.

Tydzień później danowcy wybierają się jak co roku do Ostrawy, gdzie odbędzie się kolejna edycja Moravia Open w taekwondo.

Rozpoczęły się także przygotowania do Pucharu Polski w kickboxingu „Pointfighting Grand Prix”, który drugi rok z rzędu odbędzie się pod koniec października w Świdniku. Przede wszystkim jednak zaczyna się nowy sezon treningów, więc klub zaprasza wszystkich zainteresowanych taekwondo. Zajęcia zapoznawcze dla nowych adeptów odbywają się od 4 września we wtorki i czwartki o godzinie 17 w Zespole Szkół nr 1 w Świdniku, ul. Okulickiego 13, a prowadzą je instruktorzy Łukasz Staiński (I dan) i Adrianna Skowrytko (I dan).

Od połowy września nowi adepci dostaną już przydziały do swoich grup. Pierwsze zajęcia są bezpłatne, a szczegóły można znaleźć na stronie www.lkswdan.pl lub uzyskać telefonicznie pod numerem 602 351 585. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here