Współpraca przedłużona

ChKS Chełmianka i UKS Niedźwiadek przedłużyli na kolejne trzy sezony umowę o współpracy. Pierwszy z klubów będzie posiadał drużynę seniorów, juniorów starszych i od 1 lipca juniorów młodszych, drugi zaś będzie odpowiadał za szkolenie trampkarzy, młodzików i najmłodszych adeptów. Oba kluby będą realizować opracowany przez Chełmiankę program szkolenia młodzieży.


Współpraca obu klubów rozpoczęła się latem 2012 roku, kiedy najlepsi zawodnicy z rocznika 1995 trafili do kadry trenera Artura Bożyka. Dwa lata później oba kluby podpisały stosowne porozumienie. Niedźwiadek przekazywał co roku do Chełmianki zawodników, którzy ukończyli wiek juniora młodszego. Ponieważ obie strony są zadowolone ze współpracy, zarządy klubów przedłużyli umowę o kolejne trzy sezony. Z 1 lipca br. do Chełmianki będą już trafiać zawodnicy, którzy ukończyli wiek trampkarza starszego. ChKS zatem w nowym sezonie będzie miał dwie drużyny juniorów, które zagrają w I lidze wojewódzkiej. Juniorów starszych dalej poprowadzi Jan Konojacki, natomiast trenerem juniorów młodszych ma zostać Radosław Leonowicz.

Pracę grup młodzieżowych w obu klubach z kolei ma koordynować Andrzej Krawiec. – Zależało nam na tym, aby juniorzy młodsi grali pod szyldem Chełmianki. W dzisiejszej piłce szesnasto- czy siedemnastoletni utalentowani zawodnicy trafiają już do zespołu seniorów. Obecnie w Niedźwiadku jest kilku młodych rokujących piłkarzy i chcemy, aby oni od razu po przejściu do naszego klubu trafili do pierwszego zespołu prowadzonego przez trenera Artura Bożyka – mówi Grzegorz Gardziński, prezes klubu. – Cieszymy się i dziękujemy zarządowi Niedźwiadka, prezesowi Marianowi Sikorskiemu i wiceprezesowi Anatolowi Obuchowi, że przyjął i zgodził się na naszą propozycję. To pokazuje, że w mieście mogą funkcjonować dwa kluby piłkarskie i współpracować ze sobą na zdrowych zasadach.
Jeden z zapisów umowy mówi, że w przypadku transferu wychowanka Niedźwiadka do klubu z wyższych ligi część kwoty transferowej Chełmianka przekaże na konto UKS.(s)