Wszyscy danowcy stanęli na podium!

Danowcy z medalowym łupem

Zawodnicy LKSW Dan Świdnik wystąpili w angielskim Hatfield w turnieju taekwondo LTSI South East Opens. Była to już szesnasta edycja imprezy, w której udział wzięło aż 425 sportowców z Anglii, Walii, Szkocji i Polski. Nasza ekipa wystąpiła w zawodach po raz drugi i ponownie wszyscy danowcy stanęli na podium.

Najlepiej spośród pięcioosobowej ekipy spisał się Paweł Wilczopolski, który wygrał w układach oraz w walkach 10-12 lat +145 cm – po wolnym losie w pierwszej walce wygrał dwa kolejne pojedynki.

Złoto w walkach 10-12 lat -145 cm wywalczył Kuba Trześniak, wygrywając trzy walki, w tym bardzo zacięty finał. Po raz kolejny w układach tryumfowała Kinga Matysiak, która zwyciężyła w 20-osobowej kategorii łączonej chłopców i dziewcząt 10-12 lat do 6 kup. Daniel Marciszkiewicz był drugi w walkach seniorów, a Adrianna Skowrytko trzecia wśród seniorek.

Po zawodach był także czas na zwiedzanie Londynu. Reprezentanci Dana zrobili sobie zdjęcie na tle Tower Bridge, najslynniejszego mostu zwodzonego

Podczas wyjazdu nawiązano także nowe kontakty i przeprowadzono rozmowy dotyczące współpracy z zagranicznymi klubami i wzajemnych wizyt na turniejach. Nasi taekwondocy spędzili także dzień w Londynie, zwiedzając kilka najciekawszych miejsc brytyjskiej stolicy.

16 marca danowcy wybierają się do Pabianic na międzyklubową konsultację sparingową przed głównymi startami. Wezmą w niej udział także sportowcy z Torunia i Bełchatowa. Tydzień później odbędą się mistrzostwa Polski kadetów w kickboxingu w Węgrowie, zaś w ostatni weekend marca planowane są równolegle dwa turnieje.

Juniorzy i seniorzy udadzą się na mistrzostwa Polski w kickboxingu do wielkopolskich Włoszakowic, zaś dzieci i młodzicy– do czeskiej Ostrawy na tradycyjny turniej Ippon Cup. BS

Paweł Wilczopolski, najlepszy spośród pięcioosobowej ekipy Dana, zwycięzca w układach oraz w walkach 10-12 lat, z finałowym rywalem