Wszyscy spisali się na medal

Były emocje, sportowe wyzwania i dużo radości. W drugiej edycji charytatywnej sztafety – Lublin Business Run – wystartowało aż 111 pięcioosobowych zespołów. Najszybsza okazała się drużyna lubelskibiegacz.pl Team#1. Nie wyniki sportowej rywalizacji były w tym biegu jednak najważniejsze, ale pomoc niepełnosprawnemu Mariuszowi Zielińskiemu. Z opłat startowych uczestników, a także samodzielnych wpłat darczyńców, udało się uzbierać aż 47 145 zł. Cała kwota zostanie przeznaczona na zakup protezy nogi oraz rehabilitację mieszkańca podlubelskich Bełżyc.


Lublin Business Run 2018 odbył się już po raz drugi. Przed rokiem, w premierowej edycji, udział wzięły 84 pięcioosobowe drużyny, reprezentujące m.in. lubelskie firmy i instytucje. W tym roku było to aż 555 osób, czyli 111 drużyn.

Beneficjentem tegorocznej sztafety był Mariusz Zieliński z Bełżyc, któremu na skutek wypadku samochodowego w 2005 r. amputowano prawą nogę. Mariusz jest szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci, a od 2016 r. także zawodnikiem IKS Atak Elbląg – zespołu grającego w hokeja na sledgach, i stanowiącego równocześnie reprezentację Polski.

Podczas biegu, w którym także wystartował na specjalnych sankach treningowych na kółkach, świętował swoje 40-te urodziny!

– To najlepszy prezent urodzinowy, jaki mogłem sobie wymarzyć. Dzięki protezie będę mógł w pełni stanąć na nogi i, co najważniejsze, podjąć pracę zarobkową, co do tej pory nie było możliwe. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w biegu i pobiegli dla mnie, ale także organizatorom i wolontariuszom za zaangażowanie i przygotowanie tego wydarzenia. To piękna inicjatywa i mam nadzieję, że z roku na rok będzie cieszyła się takim samym zainteresowaniem, tak, żeby można było pomóc kolejnym osobom – powiedział Mariusz Zieliński, beneficjent biegu

Najszybciej sztafetę przemierzyła drużyna lubelskibiegacz.pl Team#1. Na drugim miejscu znaleźli się: HELP RUNNERS TEAM, a na trzecim ekipa: lubelskibiegacz.pl Team#2.

– Jesteśmy zadowoleni, że inicjatywa biegu Poland Business Run po raz kolejny spotkała się w naszym mieście z tak dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że tak jak w przypadku pozostałych 8 miast, w których odbywa się sztafeta, w Lublinie także na stałe wpisze się w kalendarz imprez biegowych. Lublin Business Run to wspaniałe emocje, sportowa rywalizacja, ale przed wszystkim szczytny cel – mówi Radosław Dudziński, dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, koordynator lokalny wydarzenia. BS

Ruszyły zapisy na 2. Półmaraton Lubelski

14 października odbędzie się 2. Półmaraton Lubelski. Od środy poprzez serwis Pokochaj Bieganie w Lublinie można już zapisać się na ten bieg.

W 2. Półmaratonie Lubelskim mogą uczestniczyć osoby, które najpóźniej w dniu rozgrywania zawodów będą miały ukończone 16 lat. Osoby niepełnoletnie mogą pobiec pod warunkiem okazania aktualnego zaświadczenia od lekarza medycyny sportowej potwierdzającego brak przeciwwskazań zdrowotnych do przebiegnięcia dystansu półmaratonu.

Opłata startowa za udział w biegu zależności od terminu wpłaty wynosi 60 złotych (do 30 września lub do wyczerpania limitu miejsc), 70 zł (od 1 do 9 października) oraz 80 zł w dniach 12-13 października (w tym terminie opłaty będą przyjmowane jedynie gotówką w biurze zawodów, pod warunkiem, że limit zgłoszeń nie zostanie wyczerpany w okresie zapisów internetowych).

Przed rokiem w 1. Półmaratonie Lubelskim najszybciej dystans 21,0975 km pokonał Michał Biały z SKB Kraśnik (1:11.02), a do mety dotarły 1084 osoby! BAS