Wygrana po horrorze

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonały w meczu 17. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Ślęzę Wrocław 88:82. O losach sobotniego spotkania rozstrzygnęła dopiero dogrywka!

Gdy po trzech kwartach lublinianki przegrywały 52:62 mało kto wierzył, że są w stanie odwrócić losy meczu. Ba jeszcze półtorej minuty przed końcem regulaminowego czasu Pszczółki traciły do wrocławianek 8 punktów! Świetna końcówka w wykonaniu Kateryny Rymarenko i jej dwie „trójki”, a także pewna ręka w ostatnich sekundach Brianny Kiesel (skutecznie egzekwującej rzuty wolne), sprawiły, że gospodynie doprowadziły do dogrywki.

W dodatkowym czasie to podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego zachowały więcej zimnej krwi i po końcowej syrenie mogły cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa 88:82.

– Dziewczyny były tak zdeterminowane, aby wygrać, że nawet duża przewaga Ślęzy nas nie podłamała. Oczywiście robiliśmy dużo błędów, szczególnie w drugiej połowie. Przez to nie mogliśmy grać szybko, jak lubimy. Potem nieco to zmieniliśmy.

Wpadło kilka naprawdę ważnych rzutów w trudnym momencie. Szacunek dla drużyny za zaangażowanie oraz podziękowania dla kibiców, którzy nam bardzo pomogli. Cieszę się ze zwycięstwa z tak dobrym zespołem, jakim jest Ślęza, mimo że graliśmy w osłabieniu – bez Julii Adamowicz – wyznał po meczu Wojciech Szawarski, trener Pszczółek.

MAG

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Ślęza Wrocław 88:82 (17:13, 17:20, 18:29, 25:15, d. 11:5)

Pszczółka: Kiesel 23, Butulija 13 (2×3), Greene 11, Mistygacz 5 (1×3), Szajtauer 4 oraz Rymarenko 26 (6×3), Cebulska 4, Poleszak 2.
Ślęza: Kastanek 16 (4×3), Udodenko 14 (1×3), Burdick 8 (1×3), Szybała 3 (1×3), Colson 2 oraz Dikeoulakou 18 (3×3), Palenikova 13 (2×3), Marciniak 8, Dobrowolska, Miletic.

Pozostałe mecze 17. kolejki Energa Basket Liga Kobiet:

Energa Toruń – Enea AZS Poznań 90:51 * Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Widzew Łódź 58:77 * PGE MKK Siedlce – InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 69:97 * Arka Gdynia – Wisła CanPack Kraków 76:71 * niedzielny mecz: Sunreef Yachts Politechnika Gdańska – CCC Polkowice zakończył się po zamknięciu tego wydania.