Wygrane juniorów Chełmianki

Udany weekend juniorów Chełmianki. Wygrali zarówno ci starsi kierowani przez Jana Konojackiego, jak i młodsi, którymi dyryguje Radosław Leonowicz.

Po porażce 0:4 z Motorem II Lublin tydzień temu, juniorzy starsi Chełmianki mieli okazję do rehabilitacji w ostatnią niedzielę w Chełmie, gdzie podejmowali Tomasowię Tomaszów Lubelski. I od początku spotkania byli stroną przeważającą. – Kontrolowaliśmy przebieg boiskowych wydarzeń, goście nastawili się na kontrataki, ale mądrze je rozbijaliśmy – mówi Jan Konojacki, trener juniorów starszych. Choć Chełmianka miała przewagę długo nie mogła zdobyć gola. Najlepszą w I połowie okazję miał Grądz, który w 40 min. nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał instynktownie obronił bramkarz Tomasovii. Po zmianie stron gospodarze nadal przeważali, ale wciąż byli nieskuteczni. W końcu w 67 min. na indywidualną akcję zdecydował się Jakub Jodłowski. Minął dwóch obrońców gości i uderzył nie do obrony z ok. 20 metrów. Chełmianka powinna wygrać wyżej. W 87 min. nie wykorzystała jednak drugiego rzutu karnego. W poprzeczkę z 11 metrów trafił Wójcicki. Poprzeczkę po jednej z akcji gospodarzy obił też Olszak. – Wygraliśmy skromnie, ale w pełni zasłużenie. Szkoda niewykorzystanych „jedenastek”, przez to końcówka była nerwowa – przyznaje Konojacki.

ChKS CHEŁMIANKA – TOMASOVIA TOMASZÓW LUB. 1:0 (0:0)

1:0 – Jodłowski (67).

ChKS: Szymkowiak – Olszak, Haponiuk, Leśniak, Jaroszek (56 Guz), Grądz (78 Tomaszewski), Orłowski (46 Lewkowicz), Zalewski (46 Rak), Wójcicki, Jabłoński (58 Krawiec), Jodłowski (82 Głębocki).

Wyniki 7. kolejki: Górnik Łęczna – Lublinianka 2:2, Sygnał Lublin – Łada Biłgoraj – nie odbył się, Fundacja Hetman Zamość – Motor Lublin 1:0. Mecz zaległy z 1. kolejki: Łada – Tomasovia 0:5.

***

Jedno zwycięstwo i pięć porażek, taki bilans mieli podopieczni Radosława Leonowicza przed niedzielnym starciem z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Tym razem juniorzy młodsi Chełmianki zagrali jednak bardzo dobre zawody i zasłużenie wygrali 3:0. – W końcu dopisało nam szczęście – zauważa Leonowicz. – Już w 3 min. sędzia podyktował dla nas rzut karny, po ewidentnym faulu zawodnika Tomasovii. Pewnie na gola zamienił go Adamski – dodaje. Chełmianka grała ambitnie, na niewiele pozwalała gościom. I przed przerwą zdobyła drugiego gola, znów z rzutu karnego. – I tym razem „jedenastka” była ewidentna, podyktowana za zagranie piłki ręką przez zawodnika gości. Znów jej skutecznym egzekutorem okazał się Adamski – opowiada Leonowicz. Dość szybko, bo już w 8 minucie po przerwie, młodzi zawodnicy Chełmianki dobili rywali z Tomaszowa Lubelskiego. Dąbrowski uderzył mocno na bramkę gości, golkiper strzał zablokował, ale przy dobitce Adamskiego nie miał szans. – Cieszą nas te trzy punkty, zdobyte w walce z silnym rywalek. Cała drużyna grała dziś dojrzale i ambitnie i zasługuje na pochwałę – podsumowuje Leonowicz.

ChKS CHEŁMIANKA – TOMASOVIA TOMASZÓW LUB. 3:0 (2:0)

1:0 – Adamski (3 karny), 2:0 – Adamski (40 karny), 3:0 – Adamski (53).

ChKS: Kuryś – Szaja (70 Radzikowski), Kuźmiński, Charczuk (51 Petruk), K. Poźniak (76 Kulasza), Dejneka (76 Jeż), Jabłoński, Adamski, Dzierba (76 Krzyżanowski), Kołaczkowski (64 Stepaniuk), Dąbrowski (76 Litwiniuk).

Wyniki 7. kolejki: AMSPN Hetman Zamość – Stal Kraśnik 3:1, Górnik Łęczna – Gaudium Zamość – nie odbył się, Sygnał Lublin – Łada Biłgoraj 4:1. Zaległe mecze z 1. kolejki: Gaudium – Sygnał 1:4, Łada – Tomasovia 0:3.

LIGA OKRĘGOWA JUNIORÓW

Grupa Północna, 2. kolejka: Granica Dorohusk – Orzeł Srebrzyszcze 3:3, Włodawianka Włodawa – Spółdzielca Siedliszcze 4:4, Chełmianka II Chełm – Pławanice Kamień 6:0, Hutnik Ruda-Huta – Ogniwo Wierzbica 1:2, Agros Suchawa – Kłos Gmina Chełm 0:5.

***

Grupa Południowa, 2. kolejka: Znicz Siennica Różana – Vojsławia Wojsławice 6:1, Start/Regent Pawłów – Victoria Żmudź 2:3, Hetman Żółkiewka – Unia Rejowiec 0:2, Ruch Izbica – Unia Białopole 1:2, Frassati Fajsławice – Tatran Kraśniczyn 4:2.(kg, ps)