Wynajem długoterminowy Renault – korzyści dla przedsiębiorców

Wynajem długoterminowy jest formą finansowania, której popularność zyskuje z każdym rokiem. Za zachodnią granicą Polski wynajmem długoterminowym finansowane jest aż 80% wszystkich samochodów firmowych! I choć w Polsce trend ten dopiero przybiera na sile, to obecnie najem długoterminowy powoli zaczyna deklasować kredyt samochodowy. Sprawdź, dlaczego powinieneś rozważyć wynajem długoterminowy samochodów marki Renault!

Jak działa wynajem długoterminowy auta?

W pierwszym kwartale 2019 roku z polskich salonów wykupiono 140 tys. samochodów osobowych. Niemal 70% z nich zostało nabytych przez firmy, które finansowały te auta najczęściej za pośrednictwem leasingu lub wynajmu długoterminowego. W samym 2019 roku w wynajmie długoterminowym znajdowało się blisko 20 tys. samochodów.

Wynajem długoterminowy samochodu to zdecydowanie najwygodniejsza i najłatwiejsza w uzyskaniu forma finansowania nowego auta. Najem jest usługą finansową, którą można porównać do dzierżawy auta przez firmę wynajmującą w zamian za uiszczanie comiesięcznych opłat przez najemcę. Z tego też względu wynajem długoterminowy przypomina pod względem swojego działania leasing operacyjny bez wykupu samochodu po zakończeniu umowy finansowania.

O czym jeszcze warto pamiętać, rozważając wynajem długoterminowy Renault? Musisz wiedzieć, że wraz z wynajmowanym samochodem zyskujesz wszystkie dodatkowe usługi – w tym pełen serwis auta, kompleksowe ubezpieczenie czy możliwość wykupu usługi wymiany opon wraz z ich przechowywaniem. Co więcej, wynajmując samochód, nie musisz martwić się o utratę jego wartości rezydualnej w czasie. Dzięki temu możesz skupić się wyłącznie na czerpaniu przyjemności z użytkowania auta.

Czym wynajem długoterminowy różni się od leasingu operacyjnego?

Na dobrą sprawę różnica między leasingiem operacyjnym a wynajmem długoterminowym samochodu sprowadza się przede wszystkim do większej liczby produktów komplementarnych oraz braku późniejszego wykupu samochodu pod koniec trwania umowy. Poza tym najem długoterminowy traktowany jest jako usługa, dzięki czemu pozwala skorzystać przedsiębiorstwom z większej tarczy podatkowej.

Wynajem długoterminowy różni się od leasingu operacyjnego pod kilkoma względami, choć w swojej konstrukcji jest niemal identyczny. Przede wszystkim wynajmem długoterminowym możemy określić leasing operacyjny bez wykupu auta pod koniec trwania umowy. Poza tym wynajem długoterminowy w świetle prawa jest traktowany jako usługa, wobec czego pozwala on uzyskać przedsiębiorcom zdecydowanie korzystniejsze warunki optymalizacji podatkowej.

Na uwagę zasługuje również o wiele większa transparentność ponoszonych kosztów, co ułatwia ich planowanie, budżetowanie i księgowanie. Co więcej, korzystając z wynajmu długoterminowego, możesz zapewnić sobie dostęp do o wiele lepiej wyposażonych i bezpieczniejszych samochodów. Wynajem długoterminowy to obecnie zdecydowanie najbezpieczniejsza forma finansowania samochodów, która zapewnia ogromną wygodę i elastyczność.

Materiał sponsorowany