Wyprawa po złote runo

W najbliższy weekend w Opolu odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego Pucharu Polski w taekwondo – Polish Open Cup, rozgrywanego pod patronatem Polskiej Unii Taekwondo. Jak co roku w turnieju wystąpi reprezentacja LKSW Dan Świdnik.
– W tym roku mamy w Opolu mniejszą drużynę niż ostatnio – mówi główny szkoleniowiec klubu Piotr Bernat. – Złożyło się na to kilka przyczyn. Kilka osób zatrzymują w domu obowiązki szkolne lub studenckie . Nasz czołowy zawodnik Jakub Kret po ukończeniu studiów medycznych zdecydował się zakończyć karierę sportową, a innym w przygotowaniach przeszkodziły choroby lub kontuzje. Naszych barw będzie bronić około trzydziestu zawodników i zawodniczek, czyli mniej więcej o jedną trzecią mniej niż rok temu. W tym składzie będzie nam bardzo trudno obronić zeszłoroczny prymat drużynowy, ale będziemy walczyć o to, aby znaleźć się w czołowej trójce, tym bardziej, że nadal wielu naszych zawodników stać na dobre występy. Jak co roku nasz udział w zawodach wspiera Gmina Miejska Świdnik.

Tradycyjnie już opolski turniej będzie miał międzynarodową obsadę. Swój udział potwierdziły drużyny z Ukrainy, Mołdawii, Czech i Irlandii. Przed zawodami odbędzie się również kurs sędziowski, w którym także będą uczestniczyć reprezentanci świdnickiego klubu. Polish Open Cup będzie głównym miejscem startu naszych reprezentantów w drugim półroczu 2016 roku. Tydzień później świdniccy zawodnicy planują występ na towarzyskim turnieju dzieci i kadetów w Wołominie. W pierwszy weekend grudnia czeka ich natomiast duża atrakcja na miejscu. – W dniach 3-4 grudnia odbędzie się kolejne seminarium szkoleniowe w naszym klubie – mówi trener Bernat. – Tym razem zaproszenie do poprowadzenia zajęć w LKSW Dan przyjął jeden z najlepszych na świecie zawodników kickboxingu młodego pokolenia, dziewięciokrotny mistrz świata Elijah Everill z Wielkiej Brytanii. W dwudniowym seminarium wezmą udział nie tylko danowcy, ale także zawodnicy z Warszawy, Wesołej, Pionek, Pabianic, Wołomina i Częstochowy. Będzie to pierwsze seminarium, jakie Elijah Everill poprowadzi w naszym kraju.
Działacze klubu zaczynają realizować jeszcze jeden pomysł. W najbliższych tygodniach planowane jest rozpoczęcie działalności nowej klubowej grupy nazwanej roboczo „Masters”. Będzie ona przeznaczona dla osób dorosłych, zainteresowanych rekreacyjnym uprawianiem taekwondo. Wszystkich zainteresowanych klub zaprasza do kontaktu tel. 602 35 15 85 lub e-mail: lkswdan@gmail.com