Wzruszyła całą Polskę

Gest małej Julii z Włodawy wzruszył całą Polskę. Dziewczynka, tuż po swojej pierwszej komunii, przekazała 1,5 tys. zł na rzecz lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Na dołączonej laurce napisała: „Będę się za was modlić”.

„Kochani, otrzymaliśmy bardzo wzruszający prezent od Julii, która przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej. Piękny gest małego dziecka dla naszych Podopiecznych, który wywołał wyjątkowe emocje wśród naszych pracowników i wolontariuszy. Dziękujemy Julii i jej rodzicom za wielkie serca i chęć pomocy” – wpis o takiej treści pojawił się na stronie facebookowej Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie w podziękowaniu za datek w wysokości 1,5 tys. zł otrzymany od 9-letniej Julii z Włodawy. Dziewczynka dołączyła też własnoręcznie sporządzoną laurkę z podpisem: „Będę się za was modlić”.

W czasach, gdy komunie stają się pokazami bogactwa i próżności, zachowanie dziewczynki zasługuje na tym większe uznanie. Nic więc dziwnego, że jej piękny gest wywołał mnóstwo komentarzy o takiej na przykład treści: „Mała Julcia pokazała, że jest wielka. Gratulacje dla rodziców, którzy powinni być dumni z takiej mądrej córeczki. Dobrze patrzy się tylko sercem”, „Cudowne dziecko o wielkim sercu! Niejeden dorosły mógłby się od Ciebie uczyć! Brawo, brawo, brawo!”. (bm)