Z nowym trenerem i bez Kopruchy

Hetmana Żółkiewka do nowego sezonu będzie przygotowywał nowy trener. Został nim Jarosław Czarniecki, pracujący wcześniej w Roztoczu Szczebrzeszyn. Z klubu z Żółkiewki odszedł natomiast Damian Koprucha.


Tomasz Tyczyński po zakończonym sezonie 2017/2018 zrezygnował z dalszego prowadzenia Hetmana Żółkiewka. Działacze próbowali go zastąpić Waldemarem Wiatrem, który już pracował w Żółkiewce i osiągnął z Hetmanem największe sukcesy w historii klubu, m.in. awans do III ligi. Wiater najpierw zgodził się, potem jednak poinformował działaczy, że będzie pracował w jednym z klubów lubelskiej klasy A. Ostatecznie nowym trenerem Hetmana Żółkiewka został Jarosław Czarniecki. W ubiegłym sezonie pracował w Roztoczu Szczebrzeszyn, a wcześniej również w Ładzie Biłgoraj. Był zawodnikiem tego ostatniego klubu, a także Hetmana Zamość.

Zespół z Żółkiewki opuścił natomiast Damian Koprucha. 25-latek przyjął ofertę czwartoligowego Powiślaka Końskowola. Koprucha w Hetmanie spędził rundę wiosenną, po powrocie z prawie trzyletniej gry w Chełmiance. (s)