Z tej mąki będzie chleb!

Kolejny świetny mecz w lubelskiej drużynie rozegrał Tomasz Brzyski

Od dwóch tygodni piłkarze trzecioligowego Motoru przygotowują się do nowego sezonu. Zespół, w którym po kolejnej nieudanej próbie wywalczenia awansu do II ligi doszło do kadrowego trzęsienia ziemi – nowym trenerem został Mariusz Sawa, za grę podziękowano także większości zawodnikom, w ich miejsce sukcesywnie pozyskując nowych – trenuje w pocie czoła oraz rozgrywa sparingi. W sobotę, w drugiej grze kontrolnej lublinianie pokonali 3:0 Victorię Sulejówek.

W pierwszej części sobotniego spotkania licznie zgromadzeni na bocznym boisku Areny Lublin widzowie obejrzeli dwa gole. Pierwszy na listę strzelców w 18. minucie meczu wpisał się Dawid Pożak, który ładnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gości. Dla wychowanka Lewartu Lubartów, byłego piłkarza Wisły Puławy, pozyskanego przez Motor w letniej przerwie, to już drugie trafienie w sparingach – przed tygodniem zdobył gola także w spotkaniu kontrolnym z Legionovią.

Trzy minuty później było już 2:0 dla żółto-biało-niebieskich – drogę do siatki bramki gości znalazł jeden z dwóch testowanych w sobotę przez trenera Mariusza Sawę zawodników.

W pierwszej połowie warto odnotować w świetną postawę w lubelskiej drużynie innego z nowych graczy, Tomasza Brzyskiego. „Brzytwa”, który wybiegł na murawę z opaską kapitana niczym profesor kierował poczynaniami młodszych kolegów, do tego był nie do przejścia dla rywali!

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentował się także Irakli Meschia, 25-letni ukraiński pomocnik pochodzący z Gruzji, który w ubiegłym tygodniu podpisał kontrakt z lubelskim klubem, podobnie jak trzej inni piłkarze (sylwetki nowych graczy przedstawiamy obok).

W drugiej połowie gdy na boisku w zespole Motoru pojawili się głównie młodzi piłkarze gospodarzy nie ustawały. Dobre okazje do zdobycia goli mieli między innymi Piotr Darmochwał, Marcin Michota oraz też testowany na środku obrony mierzący ponad 190 cm zawodnik, 22-letni Robert Majewski z MKS Piaseczno. Strzelić bramkę w 72. minucie udało się jedynie temu pierwszemu.

W najbliższą sobotę, 28 lipca Motor rozegra dwa sparingi z zespołami lubelskiej czwartej ligi. O godzinie 11 podopieczni trenera Mariusza Sawy zmierzą się z Tomasovią Tomaszów Lubelski, a pięć godzin później z Lewartem Lubartów. MAG

Motor Lublin – Victoria Sulejówek

3:0 (2:0)
Motor – I połowa: Sobieszczyk – Brzyski, Kursa, Cichocki, Wołos, Pożak, Kamiński, Meschia, Gałecki, zawodnik testowany, Paluch; II połowa: Olszewski – Słotwiński (80 Brzyski), Majewski, Dobrzyński, Michota, Dusiło, Buczek, Darmochwał, Kumoch, Nowak, Rak.
Bramki: Pożak 18, zawodnik testowany 21, Darmochwał 72.