Z tymi dziewczynami lepiej nie zadzierać

Zwycięska ekipa dziewcząt Sokoła z trenerami Krzysztofem i Rafałem Borycami

Znakomicie w Potoczku k. Janowa Lubelskiego w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Młodziczek w zapasach spisały się zawodniczki Sokoła Lublin. Uczennice klas profilowanej i sportowej funkcjonujących przy Szkole Podstawowej nr 20 w Lublinie wywalczyły aż osiem.

Wyniki
33 kg: 2. Oliwia Maziarz, 3. Nikola Wójcik * 39 kg: 3. Nikola Siwiec i Wiktoria Wójcik * 54 kg: 3. Regina Watras i Klaudia Michalak * 58 kg: 1. Wiktoria Chołodowska * 62 kg: 3. Aleksandra Ostrowska.

– Warto podkreślić, że oprócz zawodniczek na pozycjach medalowych wszystkie pozostałe nasze reprezentantki uplasowały się na miejscach punktowanych do klasyfikacji drużynowej, w której odnieśliśmy zdecydowaną wygraną – mówi trener Krzysztof Boryc. W punktacji klubowej Sokół zdobył 98 pkt., o 52 więcej do drugiego AKS Piotrków Trybunalski i o 55 pkt. od trzeciego Suplesu Wierzbica.

W turnieju młodzików w stylu klasycznym wystartowało 8 zawodników Sokoła. Najlepiej spisał się Kacper Berejowski, zajmując drugie miejsce w kat. 38 kg oraz Roni Wójcik, który w kat. 35 kg był piąty. Sokół w punktacji klubowej został sklasyfikowany na 7. miejscu.

Na najwyższym stopniu podium w kat. 58 kg stanęła lublinianka Wiktoria Chołodowska