Zabójcza końcówka na Arenie Lublin

Ze zmiennym szczęściem walczyli w miniony weekend nasi piłkarscy trzecioligowcy. Motor pokonał na Arenie Lublin 3:0 Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski, zdobywając wszystkie gole w końcówce meczu, z kolei Avia przegrała w Rzeszowie ze Stalą 0:2, tracąc bramki tuż przed przerwą.

Motor wreszcie po miesiącu wygrał, ale nie zachwycił. Podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego długo nie potrafili uporać się z rywalami, choć ci całą drugą połowę grali w „10”. Tuż przed przerwą czerwoną kartkę (drugą żółtą) zobaczył bowiem Arkadiusz Kot.
Pierwszego gola lublinianie zdobyli dopiero w 83. minucie. Po dośrodkowaniu ze skrzydła z prawej strony Kamila Stachyry z bliska piłkę do siatki, przy biernej postawie obrońców i bramkarza Orląt, wpakował Paweł Kaczmarek. Ten sam zawodnik w 90. minucie odebrał piłkę jednemu z obrońców gości i świetnie zagrał do Damiana Szpaka, który zatańczył w polu karnym z piłką i mocnym uderzeniem posłał ją tuż pod poprzeczkę.
Kilkadziesiąt sekund później piłkarze Motoru niemal skopiowali poprzednią akcję i mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3:0.
Avia w Rzeszowie obie bramki straciła przez gapiostwo obrońców przy stałych fragmentach gry. Najpierw w 41. minucie Wojciech Reiman wrzucił piłkę z wolnego w pole karne, jeden z obrońców wybił futbolówkę, ale wprost pod nogi Arkadiusza Gila, który pokonał z nią kilka metrów i potężnym strzałem z 20 metrów umieścił ją w bramce.
W 45. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Reimana w zamieszaniu na linii bramkowej piłkę do bramki wepchnął Jakub Zięba.
W najbliższy weekend w ostatniej, jesiennej kolejce Avia i Motor grać będą u siebie.
Świdniczanie podejmować będą MKS Trzebinia (godz. 11), a motorowcy zagrają na Arenie Lublin z Resovią (19.00).
MAG

Motor Lublin – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 (0:0)
Motor: Socha – Falisiewicz, Gieraga, Tadrowski, Dykij, Kaczmarek, Piekarski (64 Stachyra), Tymosiak, Bednara, Michota (76 Szysz), Zaniewski (67 Szpak).
Orlęta: Stężała – Kanarek, Leszkiewicz, Mazurek, Szymala (49 Rycaj), Zmorzyński (88 Zuber), Wrzesiński, Iwańczuk (61 Romaniuk), Kot, Borysiuk, Majewski (76 Mielniczuk).
Bramka: 1:0 Kaczmarek 83, 2:0 Szpak 90, 3:0 Szpak 90+3.
Żółte kartki: Dykij (M.) oraz Kot (O.). Czerwona kartka: 45. minuta Kot (O.) – za drugą żółtą. Sędziował: Maciej Łamasz (Jarosław). Widzów: 1351.

STAL RZESZÓW – AVIA ŚWIDNIK 2:0 (2:0)
Stal: Krakowiak – Skała, Zięba , Baran, Szymański, Gil (82 Walków), Szeliga, Reiman (90 Wanat), Giel (79 Więcek), Lisańczuk (70 Brocki), Prędota.
Avia: Gieresz – Kazubski, Szymala (26 Starok), Maciejewski, Orzędowski, Herda, Mroczek, Wołos, Kalita, Czułowski, Białek.
Bramki: 1:0 Gil 41, 2:0 Zięba 45.
Żółte kartki: Szymański (S.) oraz Orzędowski, Mroczek (A.). Sędziował: Mateusz Nowak (Stalowa Wola). Widzów: 400.

W piłkarskiej III lidze
16. kolejka: Motor Lublin – Orlęta Radzyń Podl. 3:0 * Stal Rzeszów – Avia Świdnik 2:0 * MKS Trzebinia/Siersza – Podhale Nowy Targ 1:4 (Dariusz Gawęcki 50 – Dawid Basta 39, Michał Bedronka 65, Adrian Ligienza 89, Rafał Komorek 90) * Podlasie Biała Podlaska – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (Serhij Krykun 57 – Łukasz Jamróz 50, Damian Mężyk 72) * JKS 1909 Jarosław – Soła Oświęcim 0:0 * Cosmos Nowotaniec – Resovia 0:1 (Dawid Pałys-Rydzik 26) * Spartakus Daleszyce – Unia Tarnów 2:0 (Kamil Blicharski 25, Michał Jeziorski 69) * Wierna Małogoszcz – Karpaty Krosno 1:3 (Michał Smolarczyk 51 – Damian Łanucha 2, Eryk Krupa 23, Mateusz Kantor 25) * pauzowała: Garbarnia Kraków.
1. KSZO 1929 14 32 26-16
2. Garbarnia Kraków 14 30 22-13
3. Resovia 15 28 29-18
4. Stal Rzeszów 14 27 29-17
5. JKS 1909 Jarosław 15 25 24-16
6. Avia Świdnik 15 24 21-21
7. Soła Oświęcim 15 21 29-26
8. Podhale Nowy Targ 15 21 23-23