Zabójcza końcowka w wykonaniu Lecha

Nie udało się piłkarzom Górnika Łęczna przedłużyć serii bez porażki w Lotto Ekstraklasie do czterech spotkań. W piątkowy wieczór podopieczni trenera Andrzeja Rybarskiego przegrali na Arenie Lublin z poznańskim Lechem 1:2. Łęcznianie długo prowadzili po golu Piotra Grzelczaka, ale w końcówce dali sobie strzelić dwie bramki.

Mecz Górnika z Lechem był bezsprzecznie najlepszym spotkaniem ekstraklasy, jakie kibice mogli obejrzeć do tej pory na Arenie Lublin. Od początku spotkanie prowadzone było w zawrotnym tempie i obfitowało w wiele sytuacji bramkowych. Górnik prowadzenie objął już w 13. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotr Grzelczak, stający przy słupku, mimo asysty obrońców gości trącił piłkę, a ta wpadła do siatki obok interweniującego Matusa Putnockiego.
W odpowiedzi siedem minut później Maciej Makuszewski, będąc w sytuacji sam na sam z Sergiuszem Prusakiem, trafił w… słupek.
Jeszcze przed przerwą Górnik powinien zdobyć kolejnego gola. Nie popisał się jednak Grzelczak, który sprytnie oszukał bramkarza gości i… nie trafił do pustej bramki.
Po przerwie na Arenie Lublin wciąż trwała wymiana ciosów. Do bramki trafiali jednak już tylko piłkarze Lecha. W 71. minucie po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego piłkę strzałem głową w siatce umieścił wprowadzony dziesięć minut wcześniej Maciej Gajos.
W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Maciej Makuszewski przelobował bramkarza Górnika i dał zwycięstwo Lechowi.
Kto wie jednak, czy to nie górnicy cieszyliby się ze zwycięstwa, gdyby chwilę wcześniej kolejnej setki nie zmarnował Grzelczak.
MAG

Lotto Ekstraklasa
11. kolejka: Górnik Łęczna – Lech Poznań 1:2 * Arka Gdynia – Piast Gliwice 1:2 (Marcus Vinícius 53 z karnego – Gerard Badía 18, Hebert 88) * Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin 1:2 (Jarosław Niezgoda 8 – Łukasz Janoszka 3, Krzysztof Janus 63 z karnego) * Wisła Płock – Wisła Kraków 2:3 (Dominik Furman 48 z karnego, Giorgi Merebashvili 69 – Mateusz Zachara 12,Richard Guzmics 34, Patryk Małecki 90) * Legia Warszawa – Lechia Gdañsk 3:0 (Guilherme 49, 58, Nemanja Nikolić 70) * Cracovia – Korona Kielce 6:0 (Mateusz Szczepaniak 16, Krzysztof Piątek 23, 65, Marcin Budziński 34, Miroslav Covilo 47, Mateusz Wdowiak 87) * Śląsk Wrocław – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (Patryk Fryc 23 – Wojciech Kędziora 40 z karnego, Kornel Osyra 63). Mecz: Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin zakończył się po zamknięciu tego wydania tygodnika.
16. Wisła Kraków 11 10 11-21
W następnej kolejce – 15 października: Górnik – Arka Gdynia (godz. 15:30, na Arenie Lublin).

Górnik Łęczna – Lech Poznań 1:2 (1:0)
Górnik: Prusak – Komor (46 Sasin), Szmatiuk, Gerson, Leandro, Bonin, Danielewicz, Dźwigała, Piesio, Jurisa (63 Hernandez), Grzelczak (90 Pitry).
Lech: Putnocky – Kędziora, Nielsen, Bednarek, Kadar, Makuszewski, Trałka (61 Gajos), Tetteh, Pawłowski, Jevtić (83 Majewski), Robak (74 Kownacki).
Bramki: 1:0 Grzelczak 13, 1:1 Gajos 71, 1:2 Makuszewski 90. Żółte kartki: Dźwigała, Jurisa – Makuszewski, Kędziora. Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 7078.