Zadecydowała ostatnia kwarta

Trener David Dedek jest świetnym fachowcem. Pod jego wodzą TBV Start nie tylko wygrywa mecz za meczem, ale i gra niezwykle widowiskowo

Znakomicie na przełomie 2017 i 2018 roku w Energa Basket Lidze (nowa nazwa Polskiej Ligi Koszykówki) spisują się koszykarze lubelskiego TBV Startu. Z dziesięciu spotkań rozegranych od 9 grudnia podopieczni trenera Davida Dedka wygrali aż osiem. W ostatnim, rozegranym w sobotę w Warszawie, pokonali Legię 83:71.

Pomimo tego, że lublinianie mierzyli się tym razem z outsiderem wygrana nie przyszła im łatwo. Warszawski zespół zajmujący z zaledwie jednym zwycięstwem ostatnie miejsce w tabeli wysoko zawiesił poprzeczkę Jeszcze w końcówce trzeciej kwarty gospodarze wygrywali ze „startowcami” różnicą nawet siedmiu punktów – 55:48.
O losach spotkania zadecydowała ostatnia część. „Czerwono-czarani” na początku głównie dzięki trafieniom Darryla Reynoldsa szybko zniwelowali straty, ale przez kolejnych kilka minut nie potrafili uciec rywalom.
Dopiero na cztery minuty przed końcem rozpoczęli budowę przewagi punktowej. Po serii 9:0 (James Washington za 3, Chavaughn Lewis dwa razy za 2 i 1 osobisty oraz wolny Reynoldsa) lublinianie wygrywali już 74:67.
Najlepszym zawodnikiem w zespole TBV Startu był Lewis, który zakończył spotkanie z 27 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami. 20 punktów i 5 zbiórek dla gospodarzy zdobył Anthony Beane.
W kolejnym meczu, w najbliższą niedzielę lublinianie w hali Globus zmierzą się o 12:40 z Asseco Gdynia. Nietypowa godzina spotkania podyktowana jest telewizyjna relacja w Polsacie Sport.