Zagłębie lepsze, ale dopiero w karnych

Zanim w sobotę Perełki zmierzyły się w meczu na szczycie w Lubinie z Zagłębiem, w środę przed własną publicznością pokonały 25:21 Pogoń Szczecin

Na zakończenie rundy zasadniczej PGNiG Superligi szczypiornistki MKS Perła przegrały dopiero po rzutach karnych 9:10 wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Lubin. Do decydującej o medalach fazy rozgrywek lublinianki przystąpią z pierwszego miejsca z przewagą aż 9 punktów nad „miedziowymi”, najgroźniejszymi rywalkami w walce o mistrzostwo!

Perełki do dramatycznej końcówki i karnych doprowadziły niejako na własne życzenie. 40 sekund przed upływem regulaminowego czasu, po golu Joanny Drabik, prowadziły 22:20. Niestety, grając w osłabieniu (jedyna kara w meczu dla MKS, którą otrzymała Alesia Migdaliowa) pozwoliły gospodyniom na wyrównanie. Kontaktowego gola pół minuty przed końcem zdobyła Viktoria Belmas, a 4 sek. przed końcową syreną wyrównała Kinga Grzyb. Trener Robert Lis poprosił jeszcze o czas. Po wznowieniu gry lublinianki ruszyły szybko na bramkę Zagłębia i Vala Nestsiaruk zdobyła gola, ale prowadzące mecz Urszula Lesiak i Małgorzata Lidacka uznały, że piłka wpadła do siatki już po końcowej syrenie.
Losy meczu rozstrzygnęły się w rzutach karnych i to dopiero w trzeciej serii! Więcej zimnej krwi zachowały miejscowe, wygrywając 10:9. Aż połowę goli z linii 7 metrów zdobyła Klaudia Pielesz.
– Zabrakło nam trochę szczęścia. To było jednak super spotkanie. Dziewczyny pięknie się biły i jestem z nich dumny. Ten remis jest dla nas zwycięski – powiedział po meczu Robert List, trener MKS Perła.
Już w środę szczypiornistki MKS Perła w 1. meczu drugiego etapu rozgrywek zmierzą się o godz. 18 w hali Globus z GTPR Gdynia. MAG

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 22:22 (9:11) 10:9 po rzutach karnych

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Mączka 4, Piechnik 3, Milojevic 3, Górna 2, Semeniuk 2, Belmas 2, Buklarewicz 1, Grzyb 2, Jochymek 1, Pielesz 1, Trawczyńska 1.
MKS Perła: Januchta, Gawlik, Besen – Rosiak 6, Migdaliowa 4, Achruk 3, Nocuń 3, Drabik 2, Nestsiaruk 2, Gęga 1, Rola 1, Matuszczyk, Repelewska.