Zagrają dla 12-letniego Karola

Trasa V edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym 2017. Start i meta znajdują się w Ogrodzie Saskim tuż przy muszli koncertowej

Wiemy już, dla kogo zagrają uczestnicy XI edycji Wojewódzkiego Charytatywnego Turnieju w piłce halowej, który 11 i 12 marca odbędzie się w hali w Piaskach. W tym roku pomoc trafi do Karola Jabłońskiego, 12-latka cierpiącego na zespół Angelmana i występujące z nim wady wrodzone.
Zespół Angelmana to rzadka choroba genetyczna, której istotą są zmiany w funkcjonowaniu układu nerwowego. Dziecko z zespołem Angelama wymaga przede wszystkim rehabilitacji. Karolowi poleca się zwłaszcza ćwiczenia w wodzie (gdyż są nią zafascynowane). Dzięki nim poprawia się równowaga i koordynacja ruchowa dziecka. Zapobiegają one także dalszemu rozwojowi skoliozy i skurczów. Ze względu na ataki padaczki, które pojawiają się w młodym wieku, konieczne jest podawanie leków przeciwdrgawkowych. Ponadto niezbędna jest pomoc psychologa i logopedy.
Wszystkie środki, które zebrane zostaną podczas już jedenastej edycji imprezy, zostaną przekazane na rehabilitację Karola Jabłońskiego.
Nagrody dla finalistów czyli najlepszych czterech spośród 32 startujących drużyn XI Wojewódzkiego Charytatywnego Turnieju w piłce halowej, funduje Perła – Browary Lubelskie.

Z historii

Wojewódzki Charytatywny Turniej w Piłce Halowej odbył się po raz pierwszy w 2007 roku.
Na pomysł zorganizowania zawodów, które w swym zamyśle mają stanowić pomoc chorym dzieciom, wpadł Artur Banasik, kierownik jednej z drużyn Powiatowej Amatorskiej Ligi w Halowej Piłce Nożnej Pięcioosobowej (ZURB Sierpień ‘80). W pierwszym turnieju w hali świdnickiej Avii rywalizowało 20 drużyn. Pieniądze zbierane były dla Karoliny Pieczykolan, dziewczynki, która urodziła się bez rąk.