Zagrają dla babć i dziadków

Redakcja „Nowego Tygodnia” wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Chełmie jest organizatorem I Turnieju Halowego Piłki Nożnej z okazji Dnia Babci i Dziadka dla chłopców urodzonych w 2005 roku i młodszych, pod patronatem prezydent miasta Chełm, Agaty Fisz. Turniej odbędzie się w niedzielę 21 stycznia 2018 r. w Miejskiej Hali Sportowej w Chełmie przy ul. Granicznej 2a, w godz. 9.00-14.00.


Turniej będzie okazją do integracji młodych piłkarzy z różnych klubów z naszego regionu, skonfrontowania umiejętności na tle innych drużyn, a także znakomitej zabawy. Bardzo liczymy na to, że młodzi zawodnicy na trybuny zaproszą nie tylko swoich rodziców, ale również babcie i dziadków, dla których ten turniej jest dedykowany. Po turnieju wszystkich zapraszamy do wspólnej choinkowej zabawy! Udział w turnieju wezmą następujące drużyny: Kłos Gmina Chełm, Włodawianka, Unia Białopole, Ogniwo Wierzbica, Ruch Izbica, Sparta Rejowiec Fabryczny oraz dwa zespołu UKS Niedźwiadek Chełm.
Zgodnie z regulaminem turnieju każda drużyna może liczyć w kadrze maksymalnie 12 zawodników. Grać będziemy systemem 5 zawodników w polu plus bramkarz, z lotnymi zmianami. Zespoły będą rywalizować w dwóch grupach, po cztery drużyny z każdej. Losowanie grup odbędzie się w siedzibie redakcji 19 stycznia (piątek) o 16.00. Mecze w grupach będą trwały 12 minut bez zmiany stron. Czas będzie zatrzymywany podczas przerwy w grze, jedynie w ciągu ostatniej minuty, bądź poważniejszej kontuzji. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy wywalczy awans do Finału A o miejsca 1-4, gdzie grać będziemy po 15 minut każdy mecz. Drużyny z miejsc 3-4 w grupach zagrają w Finale B o lokaty 5-8 w turnieju. Na najlepszych czekają puchary, dyplomy i upominki. Kluby nie ponoszą żadnych kosztów z tytułu wpisowego. Patronat honorowy nad turniejem sprawuje prezydent Chełma, Agata Fisz. (s)