Zagrają dla Bartka Majewskiego

30 kwietnia na Orliku przy Zespole Szkół przy ulicy Partyzanckiej w Mełgwi odbędzie się kolejna edycja Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej „Mełgiew Cup”. W tym roku uczestnicy zagrają dla dwuletniego Bartka Majewskiego.


Mełgiew Cup to cykliczne wydarzenie organizowane przez Fundację „Krok do Marzeń” oraz Stowarzyszenie OAKP.
– Co roku spotykamy się na boisku w Mełgwi, by pokazać, że pomaganie innym może być wspaniałą zabawą. Poprzez promowanie sportu pragniemy zintegrować lokalną społeczność oraz obudzić w jej najmłodszych członkach poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka. Każdy turniej jest poświęcony dla jednego z podopiecznych mojej Fundacji. W tym roku gramy dla dwuletniego Bartka Majewskiego – mówi Kamil Misztal, prezes Fundacji „Krok do Marzeń”.
Wpisowe z turnieju, a także środki zebrane z licytacji sportowych pamiątek, zostaną przekazana na rehabilitację dwulatka, która umożliwi chłopcu stanięcie na własnych nogach (do tej pory Bartuś nie miał takiej okazji) a co za tym idzie, pozwoli na większą samodzielność w życiu codziennym. – Chłopiec urodził się z wodogłowiem, przepukliną oponowo-rdzeniową i porażeniem strun głosowych. Oddycha przez rurkę tracheostomijną. Tylko systematyczna rehabilitacja pod okiem specjalistów pozwoli mu na znaczne zwiększenie komfortu w życiu codziennym oraz przyczyni się do większej niezależności od osób trzecich w przyszłości – dodaje Kamil Misztal, zapraszając na turniej do Mełgwi i wsparcie finansowe dwulatka. BAS