Zagrali dla Marysi Szlązak

Zespół Metalowcy, pokonując w finale 1:0 Art-Kom Milejów, wygrał XIII Wojewódzki Charytatywny Turnieju w Piłce Halowej! Nie wyniki w zawodach, rozgrywanych w hali sportowej I LO w Świdniku były jednak najważniejsze, ale pomoc ciężko chorej Marysi Szlązak. Z wpisowego do turnieju, a także z licytacji koszulki Kamila Glika, organizatorom na leczenie małej świdniczanki udało się zebrać 16 tysięcy złotych.

– Jestem bardzo wdzięczny wszystkim tym, którzy po raz kolejny nie wahali się ani chwilę i pośpieszyli z pomocą choremu dziecku. Dziękuję wszystkim piłkarzom-amatorom, a także instytucjom i firmom, które przyłączyły się do naszej akcji – mówi Artur Banasik, pomysłodawca i organizator największego w Polsce charytatywnego turnieju piłkarskiego.

Przez dwa dni w hali I LO w Świdniku rywalizowały aż 32 zespoły. Najlepszym okazali się Metalowcy. Zwycięzcy w turnieju nie stracili nawet gola!

Michał Jeleniewski i spółka najpierw w grupie pokonali 2:0 Art-Kom Milejów, 3:0 Klastmed oraz 4:0 MKS Siedliska. Następnie w 1/8 finału wyeliminowali Allutron, wygrywając 4:0.

W ćwierćfinale, po remisie 0:0 w regulaminowym czasie z Antique, Metalowcy okazali się lepsi od rywali dopiero w rzutach karnych (3:2).

W półfinale z kolei nie dali żadnych szans Solidarności PZL Świdnik (3:0).

W meczu o 1. miejsce o zwycięstwie Metalowców z drużyną Art-Kom zadecydowała bramka, zdobyta już w 2. minucie przez Jakuba Bombę, który wykorzystał znakomite podanie od Michała Jeleniewskiego. BAS

Też możesz pomóc!

Każdy może pomóc malutkiej świdniczance Marysi Szlązak, zmagającej się od kilku miesięcy z nowotworem móżdżku. Wpłaty należy dokonywać na konto:

Fundacja AVALON Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, ul. Michała Kajki 80/82/1 04-620 Warszawa,

BGŻ BNP PARIBAS 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

W tytule wpłaty: SZLĄZAK 9828

Podziękowania

Organizatorzy XIII edycji Wojewódzkiego Charytatywnego Turnieju w Piłce Halowej za pośrednictwem „Nowego Tygodnia”, patrona medialnego zawodów, dziękują za wsparcie instytucjom: Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego, Wojewodzie Lubelskiemu, Starostwu Powiatowemu w Świdniku i LZPN oraz firmom: Perła Browary Lubelskie, AS-Babuni, MW Sport, Neptun, Piekarnia Adampol, ETW, NEO.NET, All Promote Przenośne Nosniki Reklamowe, Hotel Gościniec Horyzont, IBRA, ANTIQUE Krzysztof Chilimoniuk (www.meblestylowe.lublin.pl), Dywany Łuszczów, Profesjonalna Myjnia Samochodowa&Autodetailing Fabryka Blasku, a także Biuro Ochrony Businessu Rafał Jakubczyk.

Rekordowe 6 tysięcy za koszulkę Glika

Podczas XIII edycji Wojewódzkiego Charytatywnego Turnieju w Piłce Halowej padł rekord sumy w historii zawodów, za jaką wylicytowana została koszulka!
W licytacji niezwykle zacięty pojedynek stoczyli Krzysztof Chilimoniuk z firmy Antique z Marcinem Czubakiem z All Promote. Ostatecznie za 4 tysiące złotych replikę reprezentacyjnego trykotu Kamila Glika, podarowaną organizatorom turnieju przez PZPN, wylicytował Chilimoniuk. Pięknym gestem popisał się Czubak, który choć koszulki ostatecznie nie wylicytował dorzucił do puli 2 tysiące złotych!

Atrakcje dla kibiców

Podczas Wojewódzkiego Charytatywnego Turnieju nie mogło zabraknąć także konkursów dla kibiców, którzy w hali I LO oglądali zmagania piłkarzy-amatorów. Była między innymi żonglerka lewą nogą, a także slalom w alko-goglach, który wygrała przedstawicielka płci pięknej!

Wyniki

finał

METALOWCY – ART-KOM MILEJÓW 1:0

Metalowcy: Marcin Błaszczak, Damian Rusiecki, Michał Jeleniewski, Maksymilian Kuś, Piotr Bednarek, Mateusz Kowalik, Jakub Bomba, Adam Szyndler, Łukasz Samarczenko.

Art-Kom Milejów: Przemysław Hajkowski, Igor Szewczyk, Mateusz Ziętek, Patryk Błaziak, Kamil Śliczniak, Rafał Korchut, Łukasz Mróz, Paweł Kozak, Marcin Głażewski, Bartosz Jabłoński.

Bramka: Jakub Bomba 2.

o 3. miejsce

POKER TEAM LUBLIN – SOLIDARNOŚĆ PZL ŚWIDNIK 3:1

Poker Team Lublin: Robert Susz, Bartosz Nogas, Jakub Bednara, Łukasz Sobiech, Piotr Baran, Paweł Bielak, Michał Bloch, Grzegorz Góral, Wojciech Krzymowski.

Solidarność PZL Świdnik: Piotr Chlebuś, Jacek Kochalski, Jakub Solarski, Paweł Szyjduk, Marcin Szyjduk, Krystian Joć, Mateusz Warda, Jan Cegiełka, Krzysztof Olender.
Bramki: Michał Bloch, Grzegorz Góral, Piotr Baran – Marcin Szyjduk.

NAJLEPSI Nagrody najlepszym zawodnikom wręczył Marcin Czubak, szef warszawskiej firmy reklamowej ALL PROMOTE, działającej na terenie całego kraju. Wyróżnienia trafiły do Patryka Błaziaka z Art-Kom Milejów (najlepszy strzelec z 11 golami) oraz reprezentantów drużyny Metalowcy, Marcina Błaszczaka (najlepszy piłkarz) i Michała Jeleniewskiego (najlepszy bramkarz)