Zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Na nowych kortach tenisowych przy Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku odbył się kolejny turniej pod patronatem wicestarosty powiatu świdnickiego Waldemara Białowąsa, Tym razem 32 zawodniczki i zawodników rywalizowało w grze podwójnej.


Wśród kobiet najlepsze okazały się Magdalena Gorostiza i Wiesława Gieroba, które w finale pokonały Urszulę Zwolak i Grażynę Urbanik. Trzecie miejsce zajęły Halina Michałowska i Marzena Stacharska oraz Małgorzata Duszyńska i Marzena Kucharska-Derwisz.
Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął mikst Joanna Szafranek i Radek Siczek, który w finale uporał się z Jackiem Burym i Maciejem Duszyński. Trzecie miejsce wywalczyli Olek i Tadeusz Michałowscy oraz Marek Serafin i Jarosław Kubajka.
Dochód z turnieju przekazano na wsparcie 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Brawa dla wszystkich za wielkie emocje sportowe i otwarte serca dla innych. Szczególne podziękowania kieruję dla dyrekcji PCEZ, SOS i Stowarzyszenia Przyjaciół Ośrodka, a także dla Małgorzaty i Marka Duszyńskich oraz Ksawerego Zaborskiego – mówi wicestarosta powiatu świdnickiego Waldemar Białowąs, patron tenisowego turnieju.