Zapaśniczki najlepsze w kraju

Międzyzdroje na długo pozostaną w pamięci zawodniczkom Cementu Gryf Chełm. W tym znanym nadmorskim ośrodku wypoczynkowym i turystycznym, nazywanym perłą Bałtyku, zostały rozegrane mistrzostwa Polski juniorek do lat 18-20. Podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa wśród 36 klubów z terenu całego kraju zdobyły największą ilość medali – pięć i tytuł najlepszej drużyny w kraju.


Wicemistrzynią Polski została Wioletta Giers (Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie), która wykazała się najlepszym przygotowaniem technicznym i taktycznym wśród chełmskich reprezentantek. Ta młoda i uzdolniona zawodniczka, reprezentantka kraju na ostatnie mistrzostwa świata i Europy, pokonując kolejne przeciwniczki, dotarła do ścisłego finału.

W walce o złoty medal uległa jednak starszej i bardziej doświadczonej reprezentantce kraju Renacie Nieściur z Kraśnika, zdobywając srebrny medal. Warto dodać, że dla Wioletty mistrzostwa Polski juniorek były pierwszym krajowym czempionatem w grupie juniorek. Jeszcze kilka miesięcy temu rywalizowała ona w grupie kadetek (15-17 lat). Cztery brązowe medale do Chełma przywiozły: Aleksandra Łysomirska, Joanna Barabas, Patrycja Dudek (wszystkie Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie) oraz Aleksandra Maziarczyk (Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie).

Na piątym miejscu w kraju sklasyfikowana została Klaudia Solan (Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie). Mistrzostwa Polski rozgrywane w grupie juniorek są objęte systemem sportu młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystki. Kolejnym startem w tegorocznym sezonie dla chełmskich reprezentantek będą mistrzostwa Polski seniorek, które jeszcze w kwietniu zostaną rozegrane w Bydgoszczy. (r)