Zapraszamy na 26. Międzynarodowy Bieg Solidarności Lubelski Lipiec 1980 i 6.PKO Półmaraton Solidarności

W najbliższą sobotę 2 czerwca odbędzie 26. Międzynarodowy Bieg Solidarności Lubelski Lipiec 1980. W ramach imprezy już po raz szósty rozegrany zostanie na trasie ze Świdnika do Lublina PKO Półmaraton Solidarności.


W tym roku uczestnicy półmaratonu włącza się w akcję pomocy potrzebującym pod hasłem „Wszystko zaczęło się w Lublinie”. Do pokonania będzie profesjonalnie przygotowana atestowana trasa. Na mecie biegu w hali Targów Lublin na zawodników będą czekały specjalne nagrody. Szczegóły na stronie wydarzenia: http://www.pkopolmaratonsolidarnosci.pl/

W 26. Międzynarodowym Biegu Solidarności Lubelski Lipiec 1980 uczestnicy pobiegną na dystansie 3000 m ulicami Lublina. Start zaplanowano na godz. 8:30 przy Królewskiej spod siedziby Zarządu Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność”. Biegacze ul. Kard. St. Wyszyńskiego, Zamojską, ul. Unii Lubelskiej, Lubelskiego Lipca 80, Dworcową, dotrą do mety usytuowanej w Targach Lublin.

O godz. 8:30 rozpocznie się Bieg Biznesowy, pięć minut później na trasę wybiegną studenci. O 8:45 wystartują uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych, o 9:00 gimnazjów, a o 9:15 – uczniowie szkół podstawowych oraz niepełnosprawni

Tradycyjnie już dla najmłodszych przygotowano biegi dziecięce w Parku Ludowym (bez pomiaru czasu).

Szczegółowe informacje na temat biegów znajdują się na stronie organizatora http://www.solidarnosc.org.pl/lublin/zapisy_elektroniczne-c-172.html.