Zaproszenie do muzeum

Galeria 72 Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmie zaprasza 27 kwietnia br. o godz. 18.00 do sal muzeum przy ulicy Lubelskiej 55 na otwarcie wystawy „Marcin Berdyszak. Interwencje, relacje, dialogi”.

Marcin Berdyszak jest autorem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych zarówno w kraju jak i zagranicą. Jego prace znajdują się w znaczących kolekcjach państwowych (m.in. Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Bytomiu, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, kolekcja Galerii 72 muzeum w Chełmie). Przykłady jego realizacji znalazły swe miejsce w kolekcjach słowackich i niemieckich, jak również w cenionych zbiorach prywatnych, takich jak kolekcja Wojciecha Fibaka czy Waldemara Andzelma. Wystawa M. Berdyszaka gościć będzie w Galerii 72 do 7 sierpnia br.

Repertuar Centrum Kultury Filmowej „Zorza” w Chełmie

25 kwietnia, poniedziałek
13:00 Zając Max: Misja pisanka, Zorza
15:00 Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a – 2D dubbing, Zorza
17:45 Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a – 2D napisy, Zorza
20:30 Wszystko wszędzie naraz, Zorza
26 kwietnia, wtorek
13:00 Zając Max: Misja pisanka Zorza
15:00 Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a – 2D dubbing Zorza
17:45 Wszystko wszędzie naraz Zorza
20:30 Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a – 2D napisy Zorza
27 kwietnia, środa
13:00 Zając Max: Misja pisanka, Zorza
15:00 Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a – 2D dubbing, Zorza
17:45 Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a – 2D napisy, Zorza
20:30 Wszystko wszędzie naraz, Zorza
28 kwietnia, czwartek
13:00 Zając Max: Misja pisanka, Zorza
15:00 Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a – 2D dubbing, Zorza
17:45 Wszystko wszędzie naraz, Zorza
20:30 Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a – 2D napisy, Zorza
29 kwietnia, piątek
13:00 To nie wypanda – 2D dubbing, Zorza
15:30 Sing 2, Zorza
18:00 Zaginione miasto, Zorza
20:30 Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a – 2D dubbing, Zorza
30 kwietnia, sobota
12:00 Sing 2, Zorza
14:30 To nie wypanda – 2D dubbing, Zorza
16:45 Zaginione miasto, Zorza
19:15 Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a – 2D dubbing, Zorza
1 maja, niedziela
12:00 To nie wypanda – 2D dubbing, Zorza
14:30 Sing 2, Zorza
16:45 Zaginione miasto, Zorza
19:15 Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a – 2D dubbing, Zorza

Teatr Ziemi Chełmskiej: La Boheme

Chełmski Dom Kultury zaprasza 30 kwietnia oraz 15 maja o godz. 19.00 na spektakle Teatru Ziemi Chełmskiej „La Boheme”. Podczas wieczoru piosenki francuskiej publiczność usłyszy utwory francuskich artystów tj. Edith Piaf, Charles Aznavour i Georges Brassens. Bilety w cenie 30 zł. Dla naszych Czytelników, którzy pierwsi zadzwonią do naszej redakcji we wtorek (26 kwietnia) o godz. 12.00 mamy jedną podwójną wejściówkę na spektakl „La Boheme” organizowany 30 kwietnia.

Promocja „Rocznika Chełmskiego”

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza 29 kwietnia o godz. 16.00 na promocję 25. tomu „Rocznika Chełmskiego”. Wydawane niezmiennie od 1995 roku pierwsze czasopismo naukowe w regionie, integruje środowisko oraz aktywizuje świat naukowy. Jubileuszowy tom „Rocznika Chełmskiego” wydano w 2021 r. przez Stowarzyszenie Rocznik Chełmski, Chełmską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Ziemi Chełmskiej oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie. Liczące ponad 548 stron czasopismo podzielono na siedem obszernych rozdziałów: „Artykuły”, „Z zagranicy”, „Człowiek i środowisko”, „Materiały”, „Z żałobnej karty”, „Recenzje”, „Kronika”. Pomiędzy poszczególnymi artykułami oraz na ostatnich stronach zamieszczono zdjęcia przedstawiające Chełm autorstwa fotografa Lecha Radwańskiego. W czasie promocji zaplanowano uroczystość nadania wybranym osobom i instytucjom wspierającym Stowarzyszenie Rocznik Chełmski tytułu Amicus Annalis Chelmensis. Najnowsze wydanie Rocznika można kupić w siedzibie biblioteki publicznej, muzeum (ul. Lubelska 55) oraz Chełmskim Ośrodku Informacji Turystycznej (ul. Lubelska 63).

Koncert Chadek Gospel Choir

Chełmski Dom Kultury zaprasza 6 maja o godz. 19.00 na koncert „On nas nie zawiedzie” w wykonaniu chóru Chadek Gospel Choir. Będzie to koncert najpiękniejszych pieśni nadziei i chwały w wyjątkowych aranżacjach i premierowych wykonaniach. Wśród nich znajdą się utwory takich artystów jak: Trzecia Godzina Dnia, CSM Music, Jaye Thomas, Hillsong United, Brian Johnson, Charles Jenkins i wielu innych. Ponad trzydziestoosobowemu chórowi towarzyszyć będzie znakomity skład instrumentalistów. Bilety w cenie 25 zł.

KDF – Historie prawdziwe

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza w kwietniu na projekcje Klubu Dobrego Filmu w cyklu tematycznym „Historie prawdziwe”. Tytuły klubowych filmów dostępne są wyłącznie na plakacie eksponowanym w holu ChBP (w ramach warunków licencji MPLC).

Zbaw i Ochraniaj

Chełmska Biblioteka Publiczna i Grupa Twórcza „Motycz” zapraszają do galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40) na wystawę fotograficzną pt. „Spasi i Sachrani” („Zbaw i Ochraniaj”). Na wystawie, którą można oglądać do 6 maja, zaprezentowanych jest 30 czarno-białych fotografii opowiadających o historii, tradycji i życiu codziennym ludzi prawosławia we wschodniej Polsce.
Wystawa w muzeum

„Pisanki – wiosenne malowanki” to wystawa prezentowana w Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmie, przygotowana przez Dział Etnografii dla mieszkańców Chełma i innych gości na okres Wielkanocy. Wystawę można oglądać przez cały kwiecień, w oddziale muzeum przy ul. Lubelskiej 56 A.

Wystawa upamiętniająca Longina Jana Okonia

Do 7 maja br. w małej galerii Chełmskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Partyzantów 40 można oglądać wystawę poświęconą pamięci Longina Jana Okonia. Spuścizna po L. J. Okoniu przekazana bibliotece odzwierciedla bogactwo jego zainteresowań. Składa się na nią obszerna biblioteka, rękopisy i maszynopisy jego dzieł, korespondencja, zdjęcia, dokumenty, medale i nagrody, kolekcja sztuki indiańskiej.

Ekspozycja „Szkłem malowane”

W Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie do końca kwietnia można oglądać wystawę „Szkłem malowane” Stanisława Majewskiego z Łęcznej. Wielobarwne witraże powstały dzięki namiętnej pasji artysty i życia w symbiozie z kolorowymi szkiełkami. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here