Zaważyła zła sława

Mariusz Kasprzak został odwołany z funkcji przewodniczącego zarządu. Tak zadecydowała większość radnych dzielnicy Kośminek na ostatnim posiedzeniu rady. Aby wybór został uznany, musi go potwierdzić urząd miasta.
Decyzję podjęto na ostatnim posiedzeniu rady dzielnicy, 27 września. Wniosek o odwołanie został złożony pisemnie. – Ośmiu z 15 radnych obecnych na posiedzeniu w trakcie tajnego głosowania jednomyślnie przyjęło wniosek, który pozbawił Mariusza Kasprzaka funkcji publicznej – informują radni z dzielnicy Kośminek.
Recyzja pociągnęła za sobą odwołanie całego zarządu dzielnicy oraz wiceprzewodniczącego rady dzielnicy Mariusza Bańki.
– Rada nie mogła zaakceptować prywatnych działań pana Kasprzaka, które naruszają obowiązujący porządek prawny oraz negatywnie odbijają się na wizerunku rady. Od pół roku nie możemy doczekać się sporządzenia protokołu z posiedzenia rady, a ciągnąca się sprawa z pozwanymi lokatorami przy Skibińskiej 5 faktycznie przechyliła szalę i była tu decydująca, stawia bowiem radę dzielnicy w złym świetle (o tragicznej sytuacji lokatorów tej kamienicy pisaliśmy na naszych łamach, nagłośniły ją media ogólnopolskie, Mariusz Kasprzak jest jej właścicielem – przyp. red.). Liczyliśmy jeszcze, że pan Mariusz się wycofa, ale tak się nie stało. Zmiany są koniecznie, z czym zgadzają się także mieszkańcy dzielnicy – komentuje Tomasz Aftyka, nowo wybrany przewodniczący zarządu dzielnicy Kośminek. – Mamy nadzieję, że nareszcie stworzymy zgrany zespół, który będzie „grał do jednej bramki”, czyli dla dobra wszystkich mieszkańców Kośminka – dodaje Michał Rozpendowski, nowo wybrany członek zarządu.

– Mariusz Kasprzak pomimo obowiązku stawiania się na posiedzeniach rady dzielnicy, nie pojawił się na wtorkowym spotkaniu – dodają radni. Wybory musi potwierdzić urząd miasta – dopiero wtedy zmiany wejdą w życie.
Nowy skład zarządu dzielnicy Kośminek: Tomasz Aftyka – przewodniczący, Kamil Panczenko – zastępca przewodniczącego, Andrzej Mazuś – sekretarz, Michał Rozpendowski oraz Albert Koczmara – członkowie. 
BCH