Zawiesili buty na kołku…

Sławomir Wyrostek w sobotnie popołudnie po raz ostatni wybiegł na boisko w barwach Kłosa Gmina Chełm. 46-letni zawodnik, najstarszy chyba w całej czwartej lidze, postanowił zakończyć swoją przygodę z piłką nożną. Po raz ostatni na ławce rezerwowych Kłosa usiadł także 40-letni Tomasz Hawryluk, który też zawiesza piłkarskie buty na kołku. Obaj od zawsze byli związani z klubem z gminy Chełm.


Sławomir Wyrostek i Tomasz Hawryluk to – można śmiało powiedzieć – legendy Kłosa Gmina Chełm. Obaj od wielu lat są związani z tym klubem. Pierwszy z nich grał dla Kłosa przez 29 lat, drugi – 25 lat! W minioną sobotę nastąpiło pożegnanie obu zawodników. Piłkarze Kłosa wyszli na rozgrzewkę w koszulkach z napisami: Sławek & Hary Dziękujemy oraz Game Over. Specjalne podziękowania dla obu zawodników przygotował Chełmski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Członek zarządu ChOZPN, Michał Lackowski, wręczył zawodnikom pamiątkowe patery.

46-letni Sławomir Wyrostek zakończył piłkarską przygodę zdobyciem gola i zwycięstwem. Z kolei Tomasz Hawryluk, choć na boisku się nie pokazał, z ławki rezerwowych jak zawsze zagrzewał swoich kolegów do walki. Jak stwierdził Lucjan Jarocki, honorowy prezes Kłosa, obaj zawodnicy mieli swój udział w wielu sukcesach Kłosa, w tym również w największym, czyli awansie do IV ligi, uzyskanym w 2016 roku. (s, fot. Grzegorz Usydus)