Złodzieje na gościnnych występach

Młodą kobietę zatrzymała ochrona. Po krótkiej szarpaninie na miejsce został wezwany patrol policji. Dziewczyna trafiła w ręce stróżów prawa. Chwilę później dołączyli do niej dwaj kompani.
Dyżurny świdnickiej policji dostał w miniony poniedziałek tuż przed godz. 18 zgłoszenie o zatrzymaniu przez ochronę jednego ze świdnickich dyskontów młodej kobiety. Dziewczyna chciała wyjść ze sklepu, nie płacąc za kosmetyki. Na jej drodze stanęła sprzedawczyni i ochrona. Młoda kobieta zaczęła się z nimi szarpać, ale nie udało się jej uciec ze sklepu. Okazało się, że zatrzymana dziewczyna to 19-letnia mieszkanka gminy Jabłonna.
– Mundurowi ustalili również, że kobieta nie działała sama – informuje Magdalena Szczepanowska, oficer prasowy świdnickiej komendy.

Po chwili policjanci w pobliskich krzakach znaleźli jej kompanów, 23- i 30-latka z Lublina.
– Funkcjonariusze znaleźli przy nich m. in. koszulki, dresy, perfumy oraz inne kosmetyki, być może pochodzące również z kradzieży. Towary były nowe, posiadały metki – tłumaczy Magdalena Szczepanowska.
Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Przed przesłuchaniem musieli jeszcze wytrzeźwieć. Policjanci cały czas ustalają okoliczności działania zatrzymanej grupy, a także sklepy, które mogli „odwiedzić” zatrzymani. (kal)