Złota amazonka z Lublina

Na hipodromie S.J. Fidelis w miejscowości Pólko koło Lublina odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w skokach przez przeszkody. W zawodach rewelacyjnie zaprezentowała się amazonka z Koziego Grodu, Kamila Sionkowska, reprezentująca sekcję jeździecką „Pijany Oxer”.
Sionkowska wywalczyła pierwsze miejsce w najbardziej obsadzonej kategorii młodzik, uzyskując tym samym tytuł mistrzyni województwa lubelskiego. Zawodniczki oceniane były wg. klasyfikacji ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. O zwycięstwie decydowała mniejsza łączna ilość punktów karnych uzyskana w czterech przejazdach z czego dwa to konkursy stylowe oceniane przez 2-3 sędziów, a kolejne dwa to konkursy dokładności i szybkości.
Inna z lublinianek, Maria Pyzel, po zaciętej walce pierwszy dzień zmagań ukończyła na trzecim miejscu, jednak drugiego dnia po nieudanym nawrocie straciła wypracowaną przewagę, ostatecznie plasując się w końcowej klasyfikacji na siódmej pozycji
– Jazda konna to bardzo skomplikowana dziedzina sportu wymagająca współpracy człowieka ze zwierzęciem – mówi Waldemar Wysocki, trener lubelskich amazonek. – Dla najlepszych efektów współpracy trzeba osiągnąć harmonię z koniem, poznać jego naturę i zdobyć szacunek. Relacja konia i jeźdźca to największe piękno jazdy konnej, a widoczne efekty ciężkiej pracy mogą przynieść wiele satysfakcji, co udowodniły nasze dziewczęta – dodaje.
MAG