Złote krążki dla Jakuba i Mateusza

Dwa złote i dwa srebrne medale w rozgrywanych w miejscowości Tarnowo Podgórne V Mistrzostwach Polski Młodzików w boksie im. Pawła Szydły wywalczyli reprezentanci okręgu lubelskiego. Na najwyższym stopniu podium stanęli Jakub Dziwina z Berej Boxing Lublin w kategorii do 40 kg oraz Mateusz Ćwirzeń z łęczyńskiego Gwarka w kat. do 48 kg.
Dziwina nie dał w turnieju najmniejszych szans rywalom. Podopieczny trenera Pawła Berejowskiego najpierw w półfinale pokonał 3:0 Szymona Kruka z KS Garda Wicko, a następnie w finale rozprawił się z Wiktorem Bujakowskim z Górnika Sosnowiec. Mateusz Ćwirzeń, podobnie jak lublinianin także wygrywał jednogłośnie.
Srebrne medale w mistrzostwach zdobyli ponadto dwaj pozostali młodzi bokserzy łęczyńskiego Gwarka startujący w zawodach – Mateusz Klimala, który w finale 44,5 kg przegrał z doświadczonym Sebastianem Lubeckim z UKS Boxing Sokółka oraz Bartłomiej Prus, który pojedynek o pierwsze miejsce w kategorii 72 kg z Kacprem Rydzowskim z CSW Fight Boxing Dąbrowa oddał walkowerem.

W mistrzostwach startowało 72 zawodników z 47 klubów, reprezentujących 15 Okręgowych Związków Bokserskich.
W klasyfikacji drużynowej Gwarek zajął drugie miejsce, tuż za BKS Skorpion Szczecin.
– Ten wielki sukces naszego klubu, dedykujemy naszemu sponsorowi strategicznemu, firmie Lubelski Węgiel Bogdanka SA, bez którego nie byłby możliwy start w tak ważnych dla nas zawodach – mówi Urszula Wójcik z Gwarka, w którym z młodzieżą pracują trenerzy Marek Kozak i Marek Szeremeta.BAS