Dwa złote medale Pawła Zduna

Sokół drugi w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Dzieci i Młodzików Lubelski Sokół zajął drugie miejsce w klasyfikacji punktowej Mistrzostw Województwa Lubelskiego Dzieci i Młodzików w zapasach w stylu wolnym. Podopieczni trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców, na co dzień uczniowie klas o profilu zapaśniczym, działających przy Szkole Podstawowej nr 20 w Lublinie, podczas zawodów rozgrywanych w Kraśniku wywalczyli 8 srebrnych i 10 brązowych medali.

O udanym występie reprezentantów LKSW Dan Świdnik w otwartych mistrzostwach Polski w tangsoodo, które przed tygodniem rozgrywane były w Wołominie, informowaliśmy już w poprzednim wydaniu. Z przyczyn technicznych w naszej relacji zabrakło jednak wyników rywalizacji, odbywającej się drugiego dnia zawodów, która zakończyła się po zamknięciu numeru.

W niedzielnych startach w szranki stanęła tylko dwójka danowców. Podopieczni trenera Piotra Bernata spisali się świetnie, w trzech startach trzykrotnie zajmowali miejsca na podium.
W formule light-contact wśród kadetów brązowy medal wywalczył Daniel Cur po wygranej z zawodnikiem CSW Wesoła i przegranym półfinale z Oskarem Gacą z Azji Pabianice. Dwa złota natomiast wywalczył niezawodny jak zwykle Paweł Zdun, który wygrywał tak w formule light-contact, jak i kick-light. W obu finałach spotkał się z Patrykiem Jagodzińskim z Azji Pabianice i mimo ambitnej postawy rywala wyraźnie wygrał.
Ostatecznie danowcy zdobyli w zawodach 19 medali, w tym 10 złotych, 4 srebrnych i 5 brązowych.
Zawodnicy Dana wezmą udział w gali w Ostródzie
Już za niespełna dwa tygodnie, 17-18 marca w Ostródzie odbędą się międzynarodowe mistrzostwa Polski w taekwondo, a w ramach tej imprezy – uroczysta gala sportów walki „Walczymy mając Ją w sercu” z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wśród zawodników zaproszonych do udziału w gali znalazła się także dwójka danowców. Mateusz Buda i Paweł Zdun stoczą pokazowe walki z zawodnikami z Krakowa i Ostródy.
MAG

Paweł Zdun nie zawiódł. Reprezentant LKSW Świdnik w otwartych mistrzostwach Polski w tangsoodo, które przed tygodniem rozgrywane były w Wołominie, zdobył dwa złote medale, wygrywając rywalizację zarówno w formule light-contact, jak i kick-light