Złote siostry Krawczyk

Wspaniały prezent na 50-lecie klubu sprawili reprezentanci Cementu-Gryf Chełm podczas rozgrywanych w Zgierzu mistrzostw Polski seniorów w zapasach. Dotychczasowa bogata kolekcja sportowa chełmskiego klubu, licząca 145 medali zdobytych w mistrzostwach Polski seniorów, powiększyła się o kolejne osiem krążków. Dwa złote medale zdobyły siostry Katarzyna i Karolina Krawczyk.
Ponadto chełmska kobieca drużyna z ogromną przewagą punktową nad pozostałymi klubami po raz ósmy zdobyła tytuł najlepszej drużyny w kraju. W Zgierzu o miano najlepszych zawodników i zawodniczek walczyli atleci z całej Polski, w tym medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy, na czele z brązową medalistką niedawno zakończonych igrzysk, Moniką Michalik. Zawody miały niezwykle uroczystą oprawę, a rozgrywane w imponującej scenerii finały, pod nazwą „Złota Zapaśnicza Gala”, były transmitowane przez TVP Sport.
Z chełmskich reprezentantek najwyższą formę na zgierskich matach zademonstrowały siostry Katarzyna i Karolina Krawczyk. Starsza z sióstr – Katarzyna odnosząc kolejne zwycięstwa w finałowej walce pokonała klubową koleżankę Ilonę Sobczyńską. Zwycięstwo Katarzyny dało jej siódmy tytuł mistrzyni Polski. Jej młodsza utalentowana siostra Karolina również gromadząc komplet zwycięstw, zdobyła po raz pierwszy w swojej karierze tytuł mistrzyni Polski. Blisko zdobycia złotego medalu był także Piotr Główka, który pokonując kolejnych przeciwników stanął przed szansą wywalczenia tytułu mistrza Polski. Jego przeciwnikiem w walce o najwyższy laur w krajowym czempionacie był aktualny wicemistrz Europy seniorów Edgar Babayan. Po pierwszej z regulaminowych dwóch rund zanosiło się na dużą niespodziankę w wykonaniu chełmianina, który prowadził z pochodzącym z Armenii reprezentantem Poznania 1:0. Niestety, w drugiej rundzie większe doświadczenie przeciwnika wzięło górę i Piotr Główka musiał uznać wyższość wicemistrza Europy. Srebrny medal Piotrka jest jego pierwszym sukcesem w najstarszej grupie wiekowej. Brązowymi medalami zostali nagrodzeni: Anna Król, Karolina Wieczerza, Weronika Maleszka i Radosław Bierzanowski.
W klasyfikacji zespołowej w zapasach kobiet Cement-Gryf Chełm prowadzony przez trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa zgromadził 285 pkt. Drugą drużyną z 170 pkt został KS Slavia Ruda Śląsk, a na trzeciej pozycji zawody ukończył KS AZS AWF Warszawa zdobywając 149 pkt. Męska drużyna trenera Andrzeja Głąba w punktacji zespołowej stylu klasycznego, wśród 21 ekip, została sklasyfikowana na wysokim piątym miejscu.(red)