Złotka trenera Czesława Gębali

Siatkarki Salosu-Kalina Lublin zajęły pierwsze miejsce w kategorii juniorek w rozgrywanych w Krakowie XXIX Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej. Podopieczne trenera Czesława Gębali w pobitym polu pozostawiły aż 11 drużyn.


Lublinianki nie miały sobie równych. W całym turnieju przegrały tylko jednego seta!

Szczyt umiejętności dziewczęta z Salos-Kalina pokazały w meczu finałowym, gromiąc swoje przeciwniczki, Salos Ełk, 25:11 i 25:14.

Zespół występował w turnieju w składzie: Wiktoria Tomaszewska, Gabi Węglińska, Tosia Skrzypczak, Patrycja Umińska, Karolina Zakościelna, Doma Wawerska, Patrycja Wawerska, Natalia Zychowicz, Zuzia Paszt i Ola Kukuryk.

Drugi zespół Salos-Kalina grający w igrzyskach, młodziczki (głównie z rocznika 2003-2004), rywalizował z zespołami, w których występowały zawodniczki starsze o rok i dwa lata.

Wśród 20 drużyn lublinianki zajęły bardzo dobre, siódme miejsce. Zespół reprezentowały: Natalia Jaworska, Ewelina Grondek, Julia Olszewska, Klaudia Więckiewicz, Martyna Górska, Olga Kocińska, Wiktoria Krysa, Wiktoria Majewska, Wiktoria Pyc i Wiktoria Gołębiowska.

– Bardzo cieszę się z wygranej juniorek, ale i nieco smucę. To był ostatni turniej tego zespołu w rozgrywkach salezjańskich, gdyż większość dziewcząt kończy wiek juniorski w tych rozgrywkach – mówi „Nowemu Tygodniowi” Czesław Gębala, trener naszych złotych siatkarek. BAS

Liczba dnia

41 medali, w tym 27 złotych, 11 srebrnych i 3 brązowe, zdobyły podopieczne trenera Czesława Gębali podczas 12 letniej pracy szkoleniowca w Salos-Kalina Lublin w rozgrywkach salezjańskich: światowych, ogólnopolskich i inspektoralnych!