Złoto dla Konrada Kozłowskiego!

Przez dwa weekendowe dni Lublin był europejską stolicą karate kyokushin. Wszystko za sprawą odbywających się w hali Globus XV Mistrzostw Europy, w których udział wzięło ponad 600 zawodniczek i zawodników z 20 państw. W zawodach udanie startowali reprezentanci Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin. Konrad Kozłowski zdobył złoty medal w kata seniorów, a Mateusz Koczmara brązowy w kumite!

 

– Konrad nie dał szans konkurentom – cieszy się Izabela Czerniec z Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin, trenerka naszego zawodnika, także była mistrzyni Europy i świata. – Po pierwszej turze był drugi, nieznacznie ustępując zawodnikowi z Rosji. W finale przekonał jednak sędziów, że to właśnie jemu powinno przypaść pierwsze miejsce – mówi.
Na podium Kozłowski, były mistrz świata z 2013 roku, ubiegłoroczny wicemistrz Starego Kontynentu wyprzedził Hiszpana Gabriela Ferrera oraz Ilię Belowa z Rosji.

W rywalizacji seniorów udanie występował również inny z reprezentantów LKKK, Mateusz Koczmara. Zajął w kumite w kategorii 35-39 lat +85 kg trzecie miejsce!
– Mateusz pewnie wygrał pierwszą walkę z zawodnikiem z Węgier poprzez wskazanie. W następnej uległ niestety silniejszemu zawodnikowi z Ukrainy, Oleksandrowi Borozdinowi. Ostatecznie nasz reprezentant znalazł się na najniższym miejscu na podium – mówi Izabela Czerniec. Rywalizację wygrał Bułgar Jewgieni Prudnikow.