Złoto dla tandemu Hetmana!

Marcin Polak i Michał Ładosz z lubelskiego Hetmana stanęli na najwyższym stopniu podium w wyścigu na dochodzenie na 4 km podczas rozgrywanych w Holandii torowych mistrzostw świata w parakolarstwie. Srebro i brąz wywalczyli reprezentanci gospodarzy

Marcin Polak i Michał Ładosz z lubelskiego Klubu Kolarstwa Tandemowego Hetman stanęli na najwyższym stopniu podium w wyścigu na dochodzenie na 4 km w rozgrywanych w Holandii torowych mistrzostwach świata w parakolarstwie. To historyczne, największe osiągnięcie w zawodach na torze odniesione przez załogę z Lublina, znaną do tej pory przede wszystkim z sukcesów na szosie.

Polacy już w kwalifikacjach zasygnalizowali, że do kraju tulipanów nie przyjechali na wycieczkę. Z czasem 4:10.094 zajęli drugie miejsce, ustępując zaledwie o 0,048 s Holendrom Vincentowi ter Schure i Timo Fransenowi.

W finale nasi zawodnicy nie mieli już sobie równych i z czasem 4:12,490 o ponad sekundę (dokładnie 1,200 s) wyprzedzili najgroźniejszych rywali w walce o złoto i tytuł mistrzów świata.

Trzecie miejsce przypadło kolejnej holenderskiej załodze – Tristanowi Bangma i Patrickowi Bos (4:11,200).

W torowych mistrzostwach świata w parakolarstwie wyścigu kobiet na 3 km wystartował inny duet Hetmana – Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław. Szosowe mistrzynie igrzysk paraolimpijskich z Rio de Janeiro zajęły w kwalifikacjach dopiero szóste miejsce (3:42,175). By myśleć o walce o medal trzeba było znaleźć się w czołowej czwórce. Do tej naszym zawodniczkom zabrakło 11,276 s. BAS