Złoto Patrycji Chudziak

Patrycja Chudziak z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zdobyła złoty medal w konkurencji na czas podczas Akademickich Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej, rozgrywanych w Katowicach i Sosnowcu. Brązowy krążek wywalczył także Rafał Hałasa z Politechniki Lubelskiej.


– Przed imprezą celowałam w zwycięstwo. Stawka była bardzo zbliżona do tej z zeszłego roku. Wystartowało wiele tych samych zawodniczek – mówi złota medalistka Patrycja Chudziak z UMCS, na co dzień zawodniczka Pol-inowex Skarpa Lublin. Reprezentanci lubelskich uczelni wywalczyli w Akademickich Mistrzostwach Polski aż 15, medali indywidualnych (dwa w klasyfikacji generalnej i trzynaście w typach uczelni) oraz cztery medale w klasyfikacji drużynowej w typach uczelni.

Nasi medaliści

Patrycja Chudziak (UMCS) – złoto w klasyfikacji generalnej i uniwersytetów w konkurencji na czas * Agata Żyśko (Uniwersytet Medyczny) – złote medale w kategorii uczelni medycznych w bouldering i na trudność oraz srebrny w konkurencji na czas * Dominika Guz (Uniwersytet Medyczny) – brąz w kategorii uczelni medycznych w konkurencji na czas * Konrad Janek (Politechnika Lubelska) – srebro w kategorii uczelni technicznych w bouldering i na czas * Michał Ginszt (Uniwersytet Medyczny) – srebro w kategorii uczelni medycznych w bouldering oraz brąz w konkurencji na trudność * Karol Kowalczyk (U. Przyrodniczy) – brąz w w kategorii uczelni społeczno-przyrodniczych w konkurencji na trudność * Rafał Hałasa (Politechnika) – brąz w klasyfikacji generalnej i złoto w klasyfikacji uczelni technicznych w konkurencji na czas * Maciej Styła (Uniwersytet Medyczny) – srebro w kategorii uczelni medycznych w konkurencji na czas * Michał Denkowski (Uniwersytet Medyczny) – brąz w kategorii uczelni medycznych w konkurencji na czas

Klasyfikacja drużynowa

Uniwersytet Medyczny – złoto w klasyfikacji studentek i brąz studentów uczelni medycznych
Politechnika Lubelska – brąz w klasyfikacji studentów uczelni technicznych
Uniwersytet Przyrodniczy – złoto w klasyfikacji studentów uczelni społeczno-przyrodniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here