Złoto i srebro dla Włodawy

Koło Leszna w miejscowości Rydzyna odbyły się mistrzostwa Polski juniorów, kadetów młodszych i starszych w kickboxingu light contact i point fighting oraz mistrzostwa Polski seniorów point fighting. W zawodach z sukcesami startowała włodawska sekcja kickboxingu „Skorpion” działająca przy MKS „Mechanik” Włodawa, prowadzona przez Sylwestra Protasa.
Dominika Jagiełłowicz potwierdziła, że jest czołową kickboxerką w Polsce. Po wyczerpującym turnieju mistrzostw Polski full-contact w Piotrkowie Trybunalskim i zdobyciu tytułu wicemistrzyni Polski, w Rydzynie zdobyła złoto mistrzostwo Polski juniorek w kat 60 kg. Dominika w pierwszej walce spotkała się ze starą znajomą, którą pokonała już w Piotrkowie Trybunalskim, Julią Blatkiewicz (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski). Po trzech rundach pokonała ją zdecydowanie na punkty. W drugiej walce na Jagiełłowicz czekała Katarzyna Iwanowska (KKT Bałtyk Koszalin), którą włodawianka rozbiła już w pierwszej rundzie. W finale Dominika spotkała się z zawodniczką trenera kadry narodowej Julią Zając (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański) i zwyciężyła wyraźnie na punkty. Jagiełłowicz zdobywając mistrzostwo Polski otworzyła sobie drogę do reprezentacji i startu w mistrzostwach Europy kadetów i juniorów WAKO w Skopje w Macedoni.
Wicemistrzostwo Polski wywalczyła inna zawodniczka Skorpiona Monika Konieczna, która wygrała trzy walki w kat. 55 kg, ale w finale musiała uznać wyższość Anny Piętki z Ragnarok Białystok.
Oprócz Dominiki i Moniki punkty zdobyła Aleksandra Sokołowska, która w kat. kadetek starszych 46 kg zajęła 6. miejsce. Blisko medalu w pointfighting była Amelia Olszewska z Hańska, kadetka młodsza, która zajęła 4. miejsce. Na wyróżnienie zasługuje też Bartosz Linkiewicz, startujący w kategorii kadetów młodszych do 32 kg. Swój pojedynek przegrał minimalnie na punkty. W zawodach startowała też dziesięcioletnia Anna Schweisser, ale odpadła w eliminacjach. Koszty podróży na mistrzostwa pokryły: firma „Handbud” Wiesława Blicharskiego, który udostępnił też busa, a także Urząd Miasta Włodawa i Starostwo Powiatowe we Włodawie. (k)