Zmiana trenera pomogła

Czwarte zwycięstwo w sezonie, a pierwsze ligowe pod wodzą trenera Tomasza Bednaruka, zanotowali w meczu 10. kolejki, w Sandomierzu z Wisłą, piłkarze trzecioligowej świdnickiej Avii. Dzięki wygranej 3:0 „żółto-niebiescy” awansowali w tabeli z dwunastego, na dziewiąte miejsce.


Po poprzednim meczu i już piątej porażce w rozgrywkach, 0:3 w Radzyniu Podlaskim z Orlętami, z fotelem trenera w świdnickiej ekipie pożegnał się Dominik Bednarczyk. Szkoleniowca, który w poprzednim sezonie utrzymał Avię w lidze zastąpił jego asystent Tomasz Bednaruk.

Avia, która mecz w Sandomierzu rozpoczęła od niezwykle mocnego uderzenia – w 1. minucie do siatki trafił już Krystian Mroczek, a w 25. minucie na 2:0 podwyższył Piotr Prędota – miała nieco ułatwione zadanie. Gospodarze przez ponad godzinę grali w osłabieniu, po tym jak w 29. minucie czerwoną kartkę za faul zobaczył prawy pomocnik Wisły Jarosław Piątkowski.

Wisła Sandomierz – Avia Świdnik 0:3 (0:2)

Wisła: Wierzgacz – Czerwiak (80 Siedlecki), Korona, Kolbusz, Chorab (75 Bażant) – Piątkowski, Sudy (55 Ferens), Kamiński, Łata (55 Sornat) – Putin, Piechniak (60 Nogaj).
Avia: Wójcicki – Jarzynka, Mykytyn, Drelich, Lusiusz – Głaz, Szymala (72 Wołos), Maluga (90 Strug), Mroczek, Białek – Prędota (66 Koczon).
Bramki: 0:1 Mroczek 1, 0:2 Prędota 25, 0:3 Głaz 83.
Czerwona kartka: 29. minuta Piątkowski (W.) – za faul.
Sędziował: Kowalski (Kielce).