Zmienili organizację ruchu

Na początku września w centrum Krasnegostawu nastąpiła zmiana organizacji ruchu, która dotyczy ul. Poniatowskiego oraz Placu 3 Maja.

Na ul. Poniatowskiego wydzielono miejsca parkingowe dla taksówek, a także wprowadzono zakaz zatrzymywania na chodniku oraz jezdni od ul. Czystej w kierunku siedziby Państwowej Straży Pożarnej (zakaz nie dotyczy taxi). – Na Placu 3 Maja dopuszczono parkowanie do 30 minut, w godzinach 7.00-17.00, nie dotyczy to niedzieli i świąt – informuje Jacek Policha, komendant Straży Miejskiej w Krasnymstawie. – Parkowanie możliwe jest na odcinkach oznaczonych znakami drogowymi poza przedłużeniem ul. Mostowej w kierunku ul. Matysiaka. Dodatkowo, aby zapobiec dewastacji chodników, w miejscach przejść dla pieszych ustawiono bariery uniemożliwiające wjazd pojazdów.

Według Polichy powyższe zmiany mają na celu uporządkowanie postoju pojazdów z jednoczesnym zwiększeniem miejsc parkingowych poprzez przepływ samochodów oraz ułatwienie korzystania z chodników przez pieszych.
Zmiany nie spodobały się np. radnemu miejskiemu Sławomirowi Stafijowskiemu, który przy Placu 3 Maja prowadzi pizzerię. Słupki utrudniające parkowanie pojawiły się m.in. przez jego lokalem. Zdaniem Stafijowskiego to utrudnianie życia lokalnym przedsiębiorcom, którzy muszą czasem zaparkować auto przy miejscem, w którym prowadzą biznes. Według radnego chodnik w tym miejscu jest na tyle szeroki, że znalazłoby się na nim miejsce i dla pieszych i dla parkujących samochodów. (kg)