Znakomity początek

Od zwycięstwa 22:0 z Ukrainą rozpoczęła rozgrywki Rugby Europe Trophy sezonu 2016-17 polska reprezentacja. Bohaterem spotkania, rozegranego w sobotni wieczór na Arenie Lublin, był Wojciech Piotrowicz, wychowanek lubelskich Budowlanych. 26-latek, obecnie reprezentujący barwy Ogniwa Sopot, zdobył dla „biało-czerwonych” 17 punktów!

„Czas na rewanż” – pod takim hasłem Polacy przystępowali do sobotniej potyczki. Nasz zespół bardzo chciał zrewanżować się Ukraińcom za porażkę z ubiegłego roku 17:20, którą zanotował 9 maja w Lublinie i to mu się w pełni udało.
Już w 1. minucie szansę na przyłożenie miał Radosław Rakowski wypchnięty w aut metr przed polem punktowym Ukrainy. Po aucie goście popełnili błąd i sędzia podyktował karnego dla Polski, którego na trzy punkty zamienił Wojciech Piotrowicz.
Dziesięć minut później wychowanek Budowlanych po kolejnym karnym podwyższył na 6:0.
W 33. minucie sędzia przyznał naszej drużynie karną piątkę za dołączanie z boku do maula, wykorzystaną przez kapitana „biało-czerwonych” Kamila Bobryka. Jeszcze przed przerwą kolejne punkty zdobył Piotrowicz i Polacy wygrywali już 16:0.
W drugiej części Piotrowicz dwukrotnie zamieniał karne na punkty, ostatecznie dając reprezentacji Polski w pierwszym meczu nowego sezonu wygraną 22:0.
Pozostałe mecze Rugby Europe Trophy zostaną rozegrane wiosną przyszłego roku.

Polska – Ukraina 22:0 (16:0)
Polska: Marcin Wilczuk (36-40, 68 Sebastian Kacprzak – debiutant), Kamil Bobryk, Radosław Bysewski, Piotr Karpiński II (65 Stanisław Powała-Niedźwiecki), Paweł Poniatowski, Mateusz Bartoszek, Aleksander Nowicki, Michał Mirosz (65 Piotr Zeszutek) – Dawid Plichta – Wojciech Piotrowicz – Radosław Rakowski, Patryk Reksulak, Kevin Bracik (68 Daniel Gdula – debiutant), Szymon Sirocki – Mateusz Lament.
Rezerwa: Łukasz Kujawa, Adrian Chróściel, Rafał Janeczko, Tomasz Gasik.
Punkty: Piotrowicz 17 (pd, 5K), Bobryk 5 (karna piątka).
Żółta kartka: Valentyn Lytvynenko (Ukraina). Sędziowali: Daniel Jones (główny), Simon Mills i Ellgan Williams (liniowi), Kacper Michałkiewicz i Dariusz Reks (techniczni), George Bargaunas (komisarz).