Znakomity start studentów Uniwersytetu Przyrodniczego

Łukasz Gajowy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym zdobył dwa złote medale w kat. 74 kg, w klasyfikacji generalnej oraz typów uczelni społeczno-przyrodniczych!

Trzy medale w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski 2017 w trójboju siłowym zdobyli reprezentanci Uniwersytetu Przyrodniczego z Lublina! Złoto w kat. 74 kg wywalczył Łukasz Gajowy, w kat. 93 kg po srebro sięgnął Dawid Pelc, a w kat. 59 kg po brąz Patryk Żelazek.
Gajowy zakończył rywalizację z wynikiem 585,5 kg (215 kg w przysiadzie, 112,5 kg w wyciskaniu leżąc oraz 258 kg w martwym ciągu). Pelc uzyskał 711 kg (245+175+265), zaledwie 6,5 kg mniej od Mateusza Czechyry z Wojskowej Akademii Medycznej, zwycięzcy rywalizacji, a Żelazek 355,5 kg (120+87,5+170).
Dzięki znakomitym występom całej reprezentacji, Uniwersytet Przyrodniczy zajął w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski drugie miejsce, ustępując pierwszeństwa jedynie Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy!
W klasyfikacji typów uczelni AMP na podium stanęli:
uniwersytety – kat. 66 kg: 1. Wojciech Brodaczewski; kat. 74 kg: 2. Hubert Kłak (obaj UMCS)
uczelnie społeczno-przyrodnicze – kat. 74 kg: 1. Łukasz Gajowy; kat. 83 kg: 2. Przemysław Bitner; kat. 93 kg: 2. Dawid Pelc; kat. 120 kg: 3. Krzysztof Oracz (UP)
u. techniczne – kat. 93 kg: 1. Dawid Kozłowski (Politechnika).