Znamy już niektóre wyniki wyborów w powiecie krasnostawskim‼️:

W MIEŚCIE KRASNYSTAW potrzeba będzie dogrywka. 4 listopada w II turze wyborów na burmistrza Krasnegostawu zmierzą się Andrzej Jakubiec (PZK) i Robert Kościuk (PiS). Porażkę poniósł Andrzej Kmicic, kandydujący z własnego komitetu, ale popierany przez ustępującą burmistrz Hannę Mazurkiewicz.

Znane są już wyniki wyborów na wójta gminy SIENNICA RÓŻANA. Niespodzianki nie było, obecny wójt Leszek Proskura zdobył ok. 69 procent głosów, a jego rywal Andrzej Korkosz ok. 31 procent.

W gminie FAJSŁAWICE nowym wójtem będzie Janusz Pędzisz (70 procent), który pokonał Grzegorza Lipę (30 procent).

W ŁOPIENNIKU GÓRNYM wójtem został Artur Sawa (55,3 procent), który pokonał Andrzeja Szadurę (44,6 procent).

W ŻÓŁKIEWCE wójtem na kolejne lata pozostanie Jacek Lis, który zdobył 54,6 procent głosów, na jego rywala Bogusława Zycha oddano 45,3 procent głosów.

W GORZKOWIE do II tury awansowali: Marek Kasprzak (48,4 procent) oraz Edward Wypych (23,7 procent). Odpadli Marek Ilczuk (19,1) i Alicja Żurek (8,6).

II tura będzie też KRAŚNICZYNIE. Zmierzą się w niej dwie panie: Monika Grzesiuk (43,8) oraz  Małgorzata Sapiecha (34,8). Odpadł Piotr Raczkowski (21,2).

W II turze wyborów wójta GMINY KRASNYSTAW zmierzą się Edyta Gajowiak-Powroźnik (41,5) oraz Tomasz Barczuk (23,3). Odpadli: Andrzej Grabek (16), Janina Szawarska (13,1) oraz Agnieszka Chwaszcz (5,9).

II tura będzie też prawdopodobnie w RUDNIKU, a zmierzą się w niej Tadeusz Zdunek i  Paweł Kucharczyk, ale na ten moment oficjalnych wyników jeszcze nie ma.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w gminie IZBICA już w I turze wygrał Jerzy Lewczuk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here