Znów poza zasięgiem dla rywali

Piotr Parys junior w imponującym stylu kończy debiutancki sezon w Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Najmłodszy w stawce, 17-letni kierowca z Lublina, podczas siódmej rundy, rozgrywanej na torze Automotodrom Brno, dopisał do swojego dorobku kolejne dwie wygrane i ma już na swoim koncie aż 13 zwycięstw w 14 startach (nie wygrał tylko raz, zajmując drugie miejsce w drugim wyścigu podczas IV rundy)! Przed lublinianinem jeszcze tylko runda finałowa, która odbędzie się w ostatni weekend września na węgierskim Hungaroringu.
Pewny już od kilku tygodni zwycięstwa w tegorocznym cyklu Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe Piotr Parys prowadził w obu wyścigach od startu do mety, nie dając rywalom cienia nadziei na odebranie mu wygranych. W pierwszym wyścigu już po pierwszym okrążeniu lublinianin mógł pochwalić się sporą przewagą nad resztą stawki. Później kontrolował tempo, ostatecznie mijając linię mety z przewagą 19,4 sekundy nad drugim Piotrem Wójcikiem oraz blisko pół minuty nad trzecim Mariuszem Urbańskim.
W drugim starcie też nie miał najmniejszych problemów z rywalami, choć zmagał się z zatruciem pokarmowym, a jego start był niepewny aż do ostatnich chwil. Nasz zawodnik jeżdżący z numerem 119 już przed pierwszym zakrętem legitymował się bezpieczną przewagą nad rywalami, którzy uwikłani byli w rywalizację o drugie miejsce. Dzięki temu mógł kontrolować przebieg wyścigu. Ostatecznie na mecie okazał się szybszy o 8 sekund od Marcina Jarosa i blisko 15 sekund od Wójcika.
– To był dla mnie bardzo pracowity weekend, jednak udało się wykonać cały plan, którym były kolejne dwa zwycięstwa. W Słowacji po zdobyciu mistrzowskiego tytułu mówiłem, że dwie kolejne rundy będą stały pod znakiem czerpania przyjemności z jazdy i tak też było w pierwszym wyścigu. Nie czułem żadnej presji i pojechałem najlepiej jak potrafiłem, świetnie się przy tym bawiąc. Przed drugim startem czułem się naprawdę fatalnie. Mój tata powiedział mi przed rozpoczęciem rywalizacji, żebym przejechał okrążenie formujące i jeśli poczuję, że coś jest nie tak, zjechał do alei serwisowej wycofując się z wyścigu. Po rozgrzewkowym kółku, gdy znalazłem się w samochodzie, poczułem się nieco lepiej i zdecydowałem się na start – mówi Piotr Parys junior.
W klasyfikacji generalnej Piotr Parys powiększył przewagę nad drugim zawodnikiem (na to miejsce awansował Mariusz Urbański) do 100 punktów! BAS

Klasyfikacja generalna

(po 14 z 16 wyścigów)
1. Piotr Parys 278
2. Mariusz Urbański 178
3. Marcin Jaros 174