Znowu bez zwycięstwa

W Świdniku nikt już chyba nie pamięta, że po pięciu kolejkach Avia z kompletem wygranych przewodziła ligowej klasyfikacji. Dzisiaj, półtora miesiąca później, dokładnie po kolejnych ośmiu seriach, w których między innymi zanotowali cztery porażki, podopieczni trenera Jacka Ziarkowskiego z 18 punktami zajmują szóste miejsce.
W sobotę świdniczanie nie potrafili wygrać kolejnego, czwartego meczu z rzędu, notując drugą przegraną w tym sezonie u siebie. Wprawdzie rywal był z najwyższej półki, bo Garbarnia Kraków od 9. kolejki niezmiennie przewodzi ligowej klasyfikacji, ale to nie tłumaczy słabszej dyspozycji naszej drużyny.
W meczu 13. kolejki warunki na boisku w Świdniku dyktował… porywisty wiatr, mając duży wpływ na poczynania obu drużyn. Jedyna bramka padła w 52. minucie – rzut karny na Szymonie Kiebzaku na gola zamienił Krzysztof Kalemba.
Avia najlepszą sytuację do wyrównania miała w 61. minucie. Po błędzie jednego z obrońców Garbarni oko w oko z Marcinem Cabajem znalazł się Wojciech Białek. Niestety, król strzelców III ligi w poprzednim sezonie nie dał rady bramkarzowi gości.
MAG

Avia Świdnik – Garbarnia Kraków 0:1 (0:0)

Avia: Zacharski – Czułowski, Jeleniewski, Kalita (63 Starok), Mroczek, Nowak, Orzędowski, Szymala, Wołos, Herda, Białek.
Garbarnia: Cabaj – Wieczorek, Moskal, Kalemba, Stokłosa – Kiebzak (90 Kitliński), Pietras, Kostrubała (84 Nowak), Nieśmiałowski – Ogar (88 Ciesielski), Górecki (62 Siedlarz).
Bramka – Kalemba 52 z rzutu karnego. Żółte kartki: Szymala (A.) oraz Kiebzak, Pietras, Nieśmiałowski (G.). Sędziował: Pożarowszczyk (Lublin). Widzów: 300.