Znowu nie było mocnych na AZS UMCS

Młodzi lekkoatleci AZS UMCS Lublin, zwycięzcy Superligi Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 20!

Młodzi lekkoatleci AZS UMCS Lublin po raz kolejny wygrali Finał Superligi Drużynowych Mistrzostw Polski U20! Podczas zawodów w Białymstoku drugie miejsce zajęli gospodarze zawodów, ekipa Podlasia, a trzecie Zawisza Bydgoszcz.

Lekkoatleci z Lublina podczas finału Superligi na podium stawali aż 15-krotnie. Reprezentanci AZS UMCS sześciokrotnie zajmowali pierwsze miejsca. Bieg na 110 m przez płotki wygrał Michał Sierocki. Na dystansie cztery razy dłuższym najszybszy okazał się Krzysztof Hołub. Zwyciężyła też sztafeta męska 4×100 metrów, biegnąca w składzie: Jakub Kister, Michał Sierocki, Piotr Tarkowski i Michał Łabędzki. Rywalizacja skoczków w dal zakończył się wygraną Piotra Tarkowskiego, a trójskok – Bartosza Leszczuka. W konkursie rzutu młotem najlepsza wśród kobiet okazała się Aleksandra Kufel.

Siódemka lubelskich zawodników kończyła zmagania na drugich pozycjach: Natalia Pietruczuk na 100 m przez płotki, Anna Stąsik na 400 m ppł, Jakub Hołub w skoku wzwyż, Michał Bukowski w dysku oraz Wojciech Żmuda i Kinga Knez w rzucie młotem,

Trzeci wynik w konkursie pchnięcia kulą osiągnęła Weronika Muszyńska, a w biegu na 200 metrów na najniższym stopniu podium uplasował się Mikołaj Kotyra. Natomiast na dystansie dwukrotnie dłuższym wśród kobiet na tej samej pozycji finiszowała Iga Iwanek.

Punkty dla Lublina zdobyli też Aleksandra Dzido w zmaganiach skoku wzwyż (czwarty wynik) oraz Michał Łabędzki (200 metrów).

W klasyfikacji punktowej, do której wliczało się 16 najlepszych wyników, AZS UMCS uzyskał 2201 pkt. i o 19 pkt. wyprzedził Podlasie Białystok.

Największą punktową zdobycz indywidualne osiągnęli: Michał Sierocki (165) i Aleksandra Kufel (154), zespołowo sztafety 4×100 metrów: męska (Jakub Kister, Michał Sierocki, Piotr Tarkowski, Michał Łabędzki –156).

– Przed zawodami wiedzieliśmy, że mamy spore szanse, żeby je wygrać. Wiedzieliśmy jednak, że silne będzie Podlasie Białystok i Zawisza Bydgoszcz. W zasadzie walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca. Włączyła się do niej jeszcze Resovia Rzeszów. Po pierwszej rundzie byliśmy na drugim miejscu. Zdecydowały sztafety. Znaczenie miała też dyspozycja dnia. Przed nami został jeszcze jeden start w tym sezonie. W Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego wystąpi kilkoro naszych zawodników.

Jednak tam może być ciężej. Raczej w kategorii młodzików, bo tam tacy zawodnicy wystartują, zależy nam na pokazaniu się naszych lekkoatletów. Tak organizujemy trening, żeby najlepsze wyniki przychodziły w późniejszych latach ich kariery – mówi trener Piotr Kitliński, pracujący na co dzień w AZS UMCS z młodzieżą. W Białymstoku razem z młodymi sportowcami byli także pozostali ich szkoleniowcy AZS UMCS: Henryk Adamowicz, Robert Kozłowski, Dariusz Szymczuk, Marek Chmielewski, Beata Hołub i Dariusz Dzido.